Zavrieť

Porady

Vypocet taziska

Ahojte, prosim vie mi niekto pomoct s vypoctom taziska plochy? Dakujem
plocha.jpg  
misoft https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A4...Eisko_(fyzika)
"Najjednoduchší spôsob zistenia ťažiska je narysovanie uhlopriečok pri rovinných útvaroch."
monika.hmirakova Plati to aj pre nepravidelne utvary podla obr?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    Myslim ze toto video, Ti to ukaze uplne perfektne Ratame samozrejme s tym, ze plocha je homogenna. takze rozdelit na dve casti ( dva obdlzniky vedla seba) a sup sup.A pozor na ten referencny bod. Tvoj pripad bude este jednoduchsi ako vo videu, lebo mas dva obdlzniky
    Naposledy upravil taiko : 12.11.17 at 18:35
    IMG_2814.JPG  
    IMG_2817.JPG  
    1/1
    monika.hmirakova No prave som to pocitala podla vzorca a tiez v podstate islo o rozdelenie plochy na dve casti ...ale ked som si rozdelila inym sposobom suradnice taziska mi vysli vzdy inak ...a vzdy zle, logicky nemozne
    preto hladam pomoc tu..
    taiko vypocital som to podla videa a vyslo mi to rovnako, ked som pouzil rozne rozdelenia plochy. Je tam sice mala chyba, ale to vzniklo zaokruhlovanim Prilozil som obrazky

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    skús rozdeliť celú plochu na tri časti - ich stredy spojíš, vznikne trojuholník, a ťažisko by malo byť v 2 /3 od vrcholu trojuholníka
    ako vypočítať hmotný stred
    http://fyzweb.cz/materialy/sily/stred/stred.php
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bodliak Budem mierny. Polopravda.
    Platilo by za veľmi špecifických podmienok.
    viktorviktor vždy sa niekto chytí, ten odkaz je správny
    bodliak Odkaz ano, to co si vyprodukoval ty, uz nie.
    viktorviktor vedˇ to bolo od začiatku jasné čo je sprostosť,
      zbaliť

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    @viktorviktor
    citujem: "skús rozdeliť celú plochu na tri časti - ich stredy spojíš, vznikne trojuholník, a ťažisko by malo byť v 2 /3 od vrcholu trojuholníka"

    Evidentne nie.
    tazisko.png  
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    viktorviktor človeče, trochu si odsadni aby si lepšie videl,však píšem, že vždy sa niekto chytí sprostosti, a okrem toho zadavatelka nakreslila iný tvar
    taiko o co presne Ti v tejto teme ide ? Das odpoved na otazku aj ked dopredu vies, ze je to sprostost ? Aj som si odsadol, ale Tvoje pohnutky su mi stale nezname.
    bodliak A čo, keď nakreslila iný tvar ? Citovaná veta sa snáď týka konkrétne jej tvaru ?
    viktorviktor pohnutka - kto prvý začne zapáraťi, ale sem som nechal zájsť, kto môže nech to všetko vymaže
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.