Zavrieť

Porady

Nové zamestnanie

Po rodičovskej dovolenke som bola dlhodobo nezamestnaná 3 roky . Od 1.10.2017 som sa zamestnala cez ÚPSVaR - cez projekt dlhodobo nezamestnaných. Mám pracovnú zmluvu na dobu určitú do 30.6.2018, zároveň mám aj trojmesačnú skúšobnú dobu. Nedávno mi bolo ponúknuté iné miesto v administratíve s výhliadkou na dlhodobý pracovný pomer - na neurčito. Zamestnankyňa odchádza do dôchodku a potrebujú zaučiť novú silu. Ak som zamestnaná cez ÚPSVaR, môžem skončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe bez udania dôvodu? Dá sa to aj keď mám zamestnanie cez projekt dlhodobo nezamestnaných, alebo musím ostať v tomto zamestnaní až do 30.6.2018? V zamestnaní je fajn, len žiaľ na dobu určitú, nakoľko je možnosť pracovného pomeru na neurčito, môžem v terajšom zamestnaní skončiť? Ďakujem
Naposledy upravil margaretik : 24.11.17 at 18:19
4 komentárov     zbaliť
veronikasad Aká bola otázka?
margaretik pardon už vidno aj otázku
veronikasad Máš dohodnutú skúšobnú dobu v pracovnej zmluve?
ivka70 Mám pracovnú zmluvu na dobu určitú do 30.6.2018, zároveň mám aj trojmesačnú skúšobnú dobu....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    margaretik Ďakujem
    veronikasad Zamestnávateľa informuj s dostatočným predstihom, lebo bude musieť pracovné miesto preobsadit. Inak by musel dotáciu vrátiť.
    margaretik Ak by náhodou nestihol preobsadiť miesto, môže mi dať výplatu, ktorú som u neho dostala za 2 mesiace k náhrade? môže ma za to nejako finančne postihnúť, alebo aj nepustiť?
    ivka70 nie, nemoze, nie je to tvoj problem
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.