Zavrieť

Porady

Zabudnutý príplatok v mzde.

Prosím o radu. Stala sa mi taká nepríjemnosť Zistila som, že som jednému zamestnancovi zabudla mesačne vyplácať jeden príplatok. Chcela by som to napraviť, myslím že bude ok keď mu to doplatím v najbližšej mzde. (príplatok za 2017) Lenže bohužiaľ to bolo už aj v roku 2016. Môžem mu ešte aj rok 2016 doplatiť teraz? Alebo by som mala nejako spätne do dať ešte do mzdy napr. 12/2016 a s tým spojené všetky opravy? Výkazy, odvody, ročné zúčtovanie? Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    Chybu je možné opraviť:
    - novým výpočtom čistej mzdy a zohľadnením opravy v dokladoch a výkazoch alebo po dohode so zamestnancom v najbližšom termíne pre zúčtovanie miezd, pričom zúčtovaný rozdiel bude súčasťou hrubej mzdy, t. j. vymeriavacieho základu pre platenie preddavkov na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie a súčasťou zdaniteľného príjmu v čase zúčtovania, resp. výplaty príjmu
    ZuzanaA Ďakujem za radu

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    komu to nie je jedno, ako to spravíš? zamestnanec bude rád, keď dostane peniaze a je mu to fuk, čo je v pozadí. zamestnávateľ bude rád, ak to spravíš čo najjednoduchšie - jeho zamestnancovi (tebe) to zaberie čo najmenej času. Myslíš, že sú pre neho (zamestnávateľa) dôležité drobné navýšenia nákladov v minulom roku? S ohľadom na všetky následnosti, čo by z toho vyplývali, asi nie.
    A tebe záleží asi na tom, aby si s tým mala čo najmenej roboty.
    Tak prečo by si mala riešiť opravy minulých mesiacov či rokov. Daj mu to v aktuálnej výplate a hotovo. Prečo by si to mala robiť inak?

    Zabudnutý príplatok v mzde.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.