Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce

Dobrý deň potrebujem súrnu pomoc mali sme zamestnanca dohodu o vykonaní práce a neviem že s odvodmi vo výplate je to ako. Koľko percent mu ide do sociálky a či to ide z jeho výplaty alebo to hradí zamestnávateľ. A ešte jednu radu potrebujem ako je to u študenta ktorý robí na dohodu aj u ňoho koľko percent ide do sociálky a kto to hradí. ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mcfly.company
    Dobrý deň potrebujem súrnu pomoc mali sme zamestnanca dohodu o vykonaní práce a neviem že s odvodmi vo výplate je to ako. Koľko percent mu ide do sociálky a či to ide z jeho výplaty alebo to hradí zamestnávateľ. A ešte jednu radu potrebujem ako je to u študenta ktorý robí na dohodu aj u ňoho koľko percent ide do sociálky a kto to hradí. ďakujem.
    Z dohôd neplatí zamestnanec odvody. Iba zamestnávateľ platí 0,8% ÚP do SP zo sumy na dohodu. Od 1.8.2006 je to plus GP.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mcfly.company
    Jako je to u študenta ktorý robí na dohodu o brigádnej práci?
    Taky tak, jak u dohody o VP.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    Ja sa chcem spýtať. Máme vo firme jedného študenta na DoBPŠ a jednu pani na DoVP. Keď tieto zmluvy skončia, treba ich odhlásiť zo soc.pois.Treba aj poslať ELDP?

    Môže byť DoVP aj ako zastupovanie v obchode. Jedná sa o to, že naša predavačka ide na dovolenku a ja tam potrebujem niekoho na 1 týždeň.

    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zukana
    Ja sa chcem spýtať. Máme vo firme jedného študenta na DoBPŠ a jednu pani na DoVP. Keď tieto zmluvy skončia, treba ich odhlásiť zo soc.pois.Treba aj poslať ELDP?

    Môže byť DoVP aj ako zastupovanie v obchode. Jedná sa o to, že naša predavačka ide na dovolenku a ja tam potrebujem niekoho na 1 týždeň.

    Ďakujem
    1. Odhlásiť cez RLFO. ELDP nie, ten iba pre zamestnanca v PP.
    2. Dohoda by nemala byť, je to opakovaná činnosť.

    zukana je offline (nepripojený) zukana

    zukana
    A čo by som mala urobiť. Pracovnú zmluvu s nástupom od 7.8.2006 a na dobu určitú do 11.8.2006?

    Tak by to bolo spávne.

    A namáte nápad čo napísať do DoVP.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    zukana
    A čo by som mala urobiť. Pracovnú zmluvu s nástupom od 7.8.2006 a na dobu určitú do 11.8.2006?

    Tak by to bolo spávne.

    A namáte nápad čo napísať do DoVP.

    Ja by som neodporúčala dohodu o vykonaní práce , ale pracovnú zmluvu na dobu určitú...na zastupovanie ....
    prosim o radu ked robim na dohodu ,tak sa mam sam nahlasit na socialke?alebo zamestnavatel ma ma zahlasit? ked sa tak nestane a berem socialku a plus peniaze z prace na dohodu?ako to je?

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Do sociálnej poisťovne ťa musí prihlásiť zamestnávateľ, na dohodu ako evidovaný nezamestnaný môžeš zarobiť len Sk 3200/mesačne a odrobiť max. 64 hodín/mesačne.

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Prosím poraďte mi:
    26.11.2007 som vypracovala dohodu o vykonaní práce v termíne 1.12.-31.12.2007. Dotyčný dohodu podpísal /dohodou sa preukáže na prokuratúre - je to preňho podmienka/. Ešte ani nezačal pracovať a 28.11. si zlomil ruku. Bude práceneschopný minimálne do konca roka.
    Ako mám postupovať? Mám ho vôbec nahlásiť do sociálnej poisťovne?
    Mám zrušiť dohodu - v prípade, že ešte ju nezaniesol na prokuratúru?
    Mám ho klasicky evidovať ako PN a nahlásiť péenku aj do soc.poisť.?

    Ďakujem za radu
    Laura

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Dohodár nemá nárok od zamestnávateľa na náhradu za PN, ak splnil podmienku nároku na nemocenské, vyplatí mu ho Soc. poisťovňa. Dohodu by som zrušila.....

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Veď by som ju tiež zrušila, ale musím zistiť, či ju už použil na prokuratúre...
    Zatiaľ ďakujem.
    Laura

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.