Zavrieť

Porady

Pisklavy zvuk pri volnobehu a vyssich otackach

Ahojte, mam Hyundai i10 r.v 2014 obsah 1.2 a vsimla som si ze pri vyssich otackach a po jazde pri volnobehu mi vychadza pisklavy zvuk z prednej kapoty. Skusili sme vymenit klinovy remen ale pisti to stale. Ma niekto s niecim podobnym skusenosti pripadne by vedel co moze byt pricinou tohto zvuku? Dakujem
3 komentárov     zbaliť
buchač Z prednej kapoty nevychádza nič...spod nej už asi aj hej, šak je tam predsa motor....a tam je teda možnostíííí...
vulxy davno som mal fiata diesel a tam podobne piskanie...bola to lozisko vodnej pompy ale v motore je veci habadej ktore mozu piskat...zaniest do servisu ,opravia...teketo diagnostiky cez net su nanic,skor popletu ako pomozu
vicktor Uz je auto po zaruke?
Odporucam hladat "Hyundai club forum" a "Kia club forum" (kedze su to dvojicky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Na trabante mi to pískalo, keď mi podfúklo tesnenie hlavy valcov.

    Jó, to boli časy. Menil som si to sám, trvalo mi to asi hodinu...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Dig šun more...teraz ani len sviečky nevymeníš bez diagnostiky...
    misoft Tesnenie pod hlavou na Bakeliten Motor Wagen hodinu
    Ja som na tom vozítku za hodinu vyhodil motor von! Tesnenie som vymenil cca za 30 minút - dať dole vzduchový filter, kryt (plechový) motora, hlavy dole, dole tesnenie, nové tesnenie, nahodiť kryt, nahodiť filter - a fertig!
    Veď ja som motor (agregát) rozoberal priamo na ulici .
    bodliak Kde sa na teba hrabeme, že ?
    misoft Nuž..... mať Trabanta 10 rokov - tak niečo sa za ten čas aj naučíš... a v čase "hlbokého" socializmu sa toto veľmi zišlo.... metóda "urob si sám" . Stačili len náhradné diely, niekoľko kľúčov, prípadne si si zohnal nejaký špecializovaný prípravok - a makalo sa hoci aj v kuchyni...
    Motor z Trabanta bol totálne jednoduchý.... dokonca i prevodovka sa dala repasovať v domácich podmienkách....
    Mimochodom - k údržbe T601 boli napísané a dobre ilustrované knihy, boli tam všetky potrebné hodnoty - bola to úplná dielenská príručka (už ju nemám...).
    http://www.fiboo.sk/kniha/udrzba-opr...-antikvariat-0
    https://www.bazos.sk/img/1/074/79854...g?t=1511871111
    Mal som obe....
      zbaliť

    Pisklavy zvuk pri volnobehu a vyssich otackach

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.