Zavrieť

Porady

Tinitus - hučanie v hlave a generátor šumu

Má niekto skusenosti s používaním generátora šumu pri tinituse? Sme už zúfalí zo všetkých možných vyšetrení a liekov, no nič nepomáha. Ak sa niekto nájde, chcem ho poprosiť o radu, či to naozaj aspon trochu pomáha a skadial ho má. Ďakujem.

Znovu sa skúsim spýtať,či niekto z vás nepozná niekoho čo si aspon zmiernil tinitus.
Naposledy upravil ilona : 09.12.17 at 18:51
5 komentárov     zbaliť
kopretinka aká bola doterajšia liečba?
ilona Prešli sme už asi všetkým, cez CT,mag.rezonancie, na neurochirurgii nám povedali, že je to pravdepodobne z posunutej platničky, na ktorej je výrastok a tlačí na cievu a nerv. Operovať sa to v žiadnom prípade nedá.
misoft Nuž...tinitus..... ja ho mám skoro 40 rokov.... zvykol som si. Neliečim.
ilona Manžel mi tvrdí, že na to sa zvyknúť nedá. Je rozdiel, či to bzučí v ušiach, alebo v celej hlave.
ilona Jemu to bzučí v celej hlave, ako keby tam mal 100 včiel.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    LubosP je offline (nepripojený) LubosP

    LubosP
    ahoj , mam tinitus uz 4 roky. Absolvoval som vsetky mozne vysetrenia, bral lieky, rehabilitacie nic nepomohlo.
    Teda pravdupovediac negativne vysledky vysetreni pomohli psychike. A vpodstate ked som sa ukludnil tak som si ho prestal vsimat a slusne s nim zijem, Sem tam si ho vsimnem ale vzdy pomoze zaujat sa inou cinnostou, pred spanim vzdy citam aby som ho nevnimal a lahsie zaspal.
    Precital som stohy diskusii a v podstate nenajdes jednu metodu ako si pomoct.
    Ja ho mam dost kolisavy a zistil som, ze su dve vyrazne veci ktore mi ho zhorsuju - stres a nedostatok spanku.
    Najlepsi stav som mal pocas jednej dovolenky pred 2 rokmi ked som sa v pohode vyspal a kazdy den chodil na prechadzky do lesa. Tam som v jednej chvili skumal cca desat minut ci ho este stale mam
    Potom sa zasa zhorsil po navrate do prace.
    O generatoroch som len pocul, vraj tie vysledky nie su 100 percent, je to drahe, a kedze mi neprinasa depresie zijem s nim Vzdy si poviem ze lepsie s nim jak s rakovinou a s usmevom idem do dalsieho dna
    ilona S generátormi že sú výsledky veľmi slabé a lekári mi hovorili, že to pomôže tým, čo majú tinitus v ušiach, ale kto má v celej hlave tak ten účinok je slabý. Ja verím, že mu to aspon trocha zmierni, lebo teraz používa MP3, má tam nahratú relaxačnú hudbu a vidím, že mu to trochu pomáha. Boli sme pozrieť v protetike a ten generátor šumu stojí 700,- € len do jedného ucha. O týždeň ideme skúsiť k lekárovi, uvidíme či niečo poisťovňa preplatí.

    Tinitus - hučanie v hlave a generátor šumu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.