Zavrieť

Porady

Výpočet dávky v nezamestnanosti

Zdravím poraďací. Mám otázočku ohľadom výpočtu dávky v nezamestnanosti. Po 6 rokov ukončujem PP a od januára budem na úrade práce. Čo všetko sa zaratáva do denného vymeriavacieho základu na výpočet dávky? Počas posledných dvoch rokov som okrem toho PP robila na dohodu v inej firme a chvíľu som mala aj druhý PP. Bude sa tam zaratávať aj tá dohoda? A keď budem od januára na dohodu a budem dostávať max 140 €, mám nárok na tú dávku? Vopred Vám ďakujem za všetky odpovede a prajem príjemný večer
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Do vypoctu sa berie priemerny vdenny vymeriavaci zaklad na poistenie v nezamestnanosti.
    co v praxi znamena, ze ak nebola mzda za posledne 2 roky vyssia ko max. VZ, spocita sa hruba mzda za 2 roky a vydeli poctom dni, ku ktorym sa vztahuje (teda dni bez PN, OCR, MD, RD a pod.)
    Do vymeriavacieho zakladu sa pocitaju vsetky prijmy, z ktorych bolo odvadzane poistenie v nezamestnanosti, teda aj subezne PP ci dohody v poslednych 2 rokoch.
    Ak prekrocia spolu max. VZ, tak sa berie max. VZ.
    Z tohoto denneho VZ dostanes 50% za kazdy den, co budes v evidencii UP.

    Dohodu od januara musis nahlasit aspon den pred jej zaciatkom na UP, nesmie trvat viac ako 40 dni a nesmies zarobit viac ako zivotne minimum za mesiac, inak ta z evidencie UP vyradia a tym stratis aj narok na podporu.
    veronikasad Ešte doplním Ivku, dohoda nesmie byť uzatvorená so zamestnávateľom, s ktorým bol ukončený pracovný pomer

    Výpočet dávky v nezamestnanosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.