Zavrieť

Porady

Kde je výhodnejšie vymeniť eurá za Poľské zloté?

Dobrý večer, cez víkend cestujem do Krakowa. Kde výhodnejšie vymením eurá za zloté? V zmenárni v Poľsku alebo na Slovensku? Podmienka platba za hotel je v PLN hotovosť. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Co je to za hotel ze nema platobny terminal? (Jedine snad hodinovy.)
    Netusim o aku velku sumu sa jedna, rozdiel 1-2 centy na kazde euro moze byt uplne zanedbatelne v pomere k celkovym nakladom na cestu.
    Ak budes vyberat z bankomatu, tak mozes dostat otazku ci to preratat na eura. Vraj treba odmietnut, bankomat ma horsi kurz nez tvoja banka.
    To iste pri platbe kartou, aj ked tu otazku casto vynechaju a dostanes listok ze si suhlasil(a).
    Nandrolon áno, pýtajú sa, či to chceš platiť v zlotych, alebo v eurach, vždy hovorím v zlotych a prepočíta mi to moja vlastná banka a nie ich kartová spoločnosť.
    Ale keďže moja banka a aj niektoré ostatné začali účtovať nové poplatky, snažím sa platit keš s tým, že kurz v zmenárni mám častokrát rovnaký, ako banka - devízy - predaj, pričom mám keš valuty.

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    bolo pre mňa prekvapením, keď na rovnakej ceste som výhodnejšie menil v poľskej zmenárni ako v slovenskej banke.
    Nandrolon aj v slovenskej zmenarni menis vzdy vyhodnejsie ako v slovenskej banke. ja uz porovnavam kurz s devizy predaj, i ked zmenaren mi predaca valuty. Ak by som porovnaval korektne, teda valuty predaj /zmenaren/ a valuty predaj /banka/, zbytocne by som sa nasral...

    Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

    Nandrolon
    Ja menim tu, kulminuje mi to medzi 4,18 a 4,20.
    Treba si dat poriadny pozor, lebo tento rok vo Varsave niektori povymienali kurzom 3,XX ale aj 4,2. Odrby sliedia na kazdom kroku. Ja mam svoju oblubenu zmenaren, kde pravidelne menim Czk a PLN, lebo banka mi zaviedla nove poplatky. Radsej dam zarobit kocke v zmenarni, ako 65 r. pupkacom vo vedeni bank...
    Za par stovak idem v piatok tiez menit. Idem kuknut kurz, mam dojem, ze bude celkom dobry.
    Ps: a aby to nebolo jednoduche, tak v PL bude kurz "obrateny".
    Teda u nas napr. Predaj: 4,18 a u nich /rovnaky kurz/ to bude Nakup: 0,24
    Naposledy upravil Nandrolon : 12.12.17 at 19:47
    Nandrolon Prave som menil za 4,16 - zloty mierne vzrastol. Ale teraz ma Slsp kurz devizy predaj 4,148 teda este horsi. Valuty predaj je pod 4...

    Kde je výhodnejšie vymeniť eurá za Poľské zloté?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.