Zavrieť

Porady

s.r.o.

Jednoosobová s.r.o. sa ide rozšíriť o jedného spoločníka. Čo myslíte, napíše sa dodatok k zakladateľskej listine formou notárskej zápisnice, spíše sa to ako uznesenie valnej hramady overené notárom alebo treba snáď novú spoločenskú zmluvu?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Myslím si, že je treba novú spoločenskú zmluvu, lebo už nie je jediný spoločník. Aj do Obchodného regisra sa už zakadá vždy plné znenie, nie iba zmeny.

    luba3 je offline (nepripojený) luba3

    Mám 3 synov-18,14,13.Starám sa o rodičov.Mám lic.DSS Credit Suisse. ...viac luba3
    Určite treba spoločenskú zmluvu a nový zápis do OR.

    janka.janka je offline (nepripojený) janka.janka

    janka.janka
    OTAZKA:
    chcela by som sa spytat na vyuzivanie obchodneho mena v praxi. Ak chcem zalozit s.r.o., ktora bude mat viac predmetov cinnosti a teda aj viac projektov, pricom kazdy projekt bude mat iny nazov, staci ak k tymto nazvom len uvediem dodatok s identifikaciou firmy? napriklad nazov firmy bude FIRMA s. r. o. ale budem mat osobitnu www.stranku s nazvom "sluzba" a este jednu "sluzba dva". Staci ak pod ciarou bude odkaz s identifikaciou FIRMA s.r.o. so sidlom a ostatnymi udajmi?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.