Zavrieť

Porady

Preplatok na dani z príjmov

Prosím o radu ako mám zaúčtovať v PÚ použitie preplatku od daňového úradu? 1.Preplatok 90 eur na dani z príjmov zo závislej činnosti r. 2015 sa použije na nedoplatok na dani z príjmov fyzickej osoby za rok 2014.
2. Preplatok, ktorý vznikol na dani FO sa použije na čiastočnú úhradu splatného preddavku na daň z príjmov FO za 3. štvrťrok.
Také oznámenia mi došli z DÚ. Ďakujem
Naposledy upravil Andrea0411 : 21.12.17 at 08:36
kompozit Preplatok sa použije na preplatok? Aké vediete účtovníctvo?
Andrea0411 joj pardón na nedoplatok na dani z príjmov FO, podvojné účtovníctvo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Najprv skontrolujte, či máte preplatok DPZČ vykázaný v účtovníctve. Mal by byť zachytený v inventúre ku koncu roka 2015. Rovnako nedoplatok DPFO za rok 2014. Ak to sedí v účtovníctve, potom účtujte 341 / 342. Ten druhý prípad účtujete len v knihe záväzkov.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrea0411 Ďakujem pekne a prosím ako mám účtovať ten druhý prípad v knihe záväzkov som začiatočník.
    kompozit V knihe záväzkov by ste mali mať štvrťročné preddavky DPFO. Zaúčtujete úhradu preplatkom. V knihe pohľadávok by ste mali mať preplatok DPFO, aj tu zaúčtujete úhradu.
    Andrea0411 Ďakujem pekne za rady.
      zbaliť

    Preplatok na dani z príjmov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.