Zavrieť

Porady

Zlomené okuliare

Stala sa mi taká vec, že som zlomila dioptrické okuliare a dosť na blbom mieste nie v spoji ale na rúčke...dá sa to nejako spraviť v optike? či ich môžem rovno vyhodiť a šetriť na nové
5 komentárov     zbaliť
ivka70 aka rucka - kov? plast?
Oliwa Kvapka sekundového lepidla... jedno z najrýchlejších a najlacnejších riešení /samozrejme záleží od materiálu/, kým si našetríš na nové...
luuckka momentalne je to aj tak vyriesene
duves Okuliare sa velmi zle lepia, je tam mala styčna plocha
Oliwa Je síce malá, ale závisí od materiálu a šírky bočnice... u niektorých sa to dá... ako je aj pravda...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Urcite sa daju minimalne objednat nove "rucky" a vymenit obe.
    Podla typu materialu tej zlomenej mozno sikovny optik aj zazvara, ci zlepi, ak sa bude dat.
    luuckka len ono je to za ruckou..cize vymena nepomože...jedine ze by to nejako zlepil specialne ak sa to da
    ivka70 pisala si na rucke .... takto to nevysiexis, treba s tym zajst k fobremu optikovi a popytat sa na moznosti

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Otázka je položená na zlom mieste.
    V prvom rade by si sa mala informovať v optike.
    V druhom rade by bodla fotka, aby sa dalo aspoň uvažovať o nejakej oprave.
    V treťom rade poskytnúť info ohľadom materiálu...kov, umelá hmota, drevo, kartón...

    Všetko sa dá,len treba vedieť a chcieť.
    Optiky zvyknú mať nejaké súčiastky k dispo. Ak nie, vedia objednať a následne aj opraviť. ALE netýka sa to určite všetkých...

    Rúčka sa dá pozvárať, zlepiť, znitovať....podľa matrošu. Bude to držať v pohode.
    No otázka je aj to, že ako to bude vyzerať...

    Zbehni do optiky...popýtaj sa na možnosti a aj cenu.
    Niekedy vyjde cifra za nový rám menej ako oprava samotná.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    luuckka stalo sa mi to len vcera preto pisem sem nemala som kedy ist do optiky a chcela som vediet ci to ma vobec zmysel tam ist
    branislavp určite má zmysel ísť do optiky.
    bettylou tak starí páni si zlomenú rúčku zvykli prevŕtať a drôtikom spojiť a vyzerá to originálne a praktické je to tiež
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.