Zavrieť

Porady

Skúška svadoných šiat

Ahojte všetky vydaté nevesty!

V máji sa budem vydávať a chcem sa spýtať, ktoré máte skúsenosti v svadobných salónoch so skúškou šiat. Chcem ich pochodiť s priateľom, aby ma aj pofotil, ale neviem, či nebude potrebné mať so sebou ešte niekoho, nejakú priateľku ktorá by mi pomohla s obliekaním sa do šiat.
Zvládneme to spolu len my dvaja?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    smajlik
    Ahojte všetky vydaté nevesty!

    V máji sa budem vydávať a chcem sa spýtať, ktoré máte skúsenosti v svadobných salónoch so skúškou šiat. Chcem ich pochodiť s priateľom, aby ma aj pofotil, ale neviem, či nebude potrebné mať so sebou ešte niekoho, nejakú priateľku ktorá by mi pomohla s obliekaním sa do šiat.
    Zvládneme to spolu len my dvaja?
    Ďakujem
    Zvládnete

    Ja som chodila s kamoškou a vo všetkých salónoch (V BA) boli veľmi milí a ochotní, aj keď si u nich nakoniec nič nevybrala, úplne som bola prekvapená. Aj jej relatívne dobre poradili, netlačili jej do hlavy kaleráby, že najdrahšie šaty sa jej najviac hodia a tak

    Ale s priateľom?? eprináša to náhodou nešťastie???

    dana

    smajlik je offline (nepripojený) smajlik

    smajlik
    Ale kdeže! Nešťastie mi to určite neprinesie! Na také fámy neverím! Práve chcem, aby som sa mu v nich páčila, tak aby ich videl. Veľmi by som si chcela dať ušiť šaty, ale môj limit je 10000Sk.
    Ale najprv musím poskúšať, či v salónoch nejaké nebudú mať, čo by mi padli do oka.
    Tak díky za radu, Dany...

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Ja myslím, že v dnešných časoch je veľký výber. Ja mám skúsenosti, že veľmi mi do toho negibicovali, možno preto, že bola so mnou mama. A s tým priatelom? Keď už chceš mať fotky, ja by som to riešila s nejakou kamoškou, proste nejakou babou. Tvoj priatel predsa môže aj podľa fotiek posúdiť, čo sa mu páči a čo nie. Ja by som sa obávala, že by sa mu stoj čo stoj páčili šaty, v ktorých by som sa necítila dobre. Proste chlapi majú iný vkus a majú iné hľadiská, podľa ktorých sa im nejaké šaty páčia alebo nepáčia. Ale predsa ty budeš celý deň v tých šatách.
    Veľa šťastia pri výbere.

    smajlik je offline (nepripojený) smajlik

    smajlik
    Ano,je veľký výber, ale čo ma štve, že 99% sú šaty korzetové a ja chcem s rukávkami,smotanové až dozlatova a bojím sa, že také nebudú mať. No, veď uvidím, ako to všetko dopadne. Každopádne sa na to teším...:-)))

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    smajlik
    Ano,je veľký výber, ale čo ma štve, že 99% sú šaty korzetové a ja chcem s rukávkami,smotanové až dozlatova a bojím sa, že také nebudú mať. No, veď uvidím, ako to všetko dopadne. Každopádne sa na to teším...:-)))
    Ale budú , presne tohoto sa obávala aj kamoška a nakoniec mali dosť dobrý výber, čo sa farieb týka, akékoľvek odtiene aj smotanové, zlaté. Ale treba veľa skúšať, pretože úplne inak to vyzerá naobrázku a inak v realite. Ale je to sranda

    Ešte ma napadlo, je to síce vec osobných preferencií, ale keď majú šaty veľkú sukňu, tak sa to zvyčajne robí tak, že je tam kruh. Ale pozor, iné je stáť v akých šatách 5min pred zrkadlom, keď to vyzerá fakt skvele a iné kafe je prežiť v tom svadbu. Jednak ísť na toaletu je vraj dosť humorný zážitok, pri ktrorom musia asistovať aspoň dvaja ďalší ľudia a ešte pri chôdzi sa sukňa kýva ako zvon.

    Kamoška si preto vybrala šaty so stredne širokou sukňou, ktorá nemala kruh, ale špeciálnu nažehlenú spodničku.

    dana

    Dada je offline (nepripojený) Dada

    Dada
    Určite by som šaty nevyberala s priateľom. Jednak, ako tu už vyššie odznelo, že chlapi majú iný vkus a v tých šatách budeš predsa ty. A mne by sa páčilo, keby ma nastávajúci videl v šatách tesne pred obradom. Niet nad suprové prekvapenia. :-ˇ)))

    smajlik je offline (nepripojený) smajlik

    smajlik
    Ale teda! To ma privádzate do pomykova! Ja som sa zasa tešila, že ich pôjdem skúšať s priateľom! Nakoniec pôjdem na to iba s mamou?:-)))///(((

    K tej širokej sukni: viem, že to musím vyskúšať, ale bidela som obrázok, že kruh na sukni nebol, ale bolo veľa spodničiek, čipkovaných a sukňa vyzerala veľmi bohato, romanticky...Asi by som preferovala toto, ako kruh...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smajlik
    Ale teda! To ma privádzate do pomykova! Ja som sa zasa tešila, že ich pôjdem skúšať s priateľom! Nakoniec pôjdem na to iba s mamou?:-)))///(((

    K tej širokej sukni: viem, že to musím vyskúšať, ale bidela som obrázok, že kruh na sukni nebol, ale bolo veľa spodničiek, čipkovaných a sukňa vyzerala veľmi bohato, romanticky...Asi by som preferovala toto, ako kruh...
    Nie, neboj sa, s priateľom a potom už s manželom si toho ešte veľa vyskúšaš. ALe teraz ho tam radšej neber. Uvidíš, o to sa bude na Teba ako nevestu tešiť ešte viac.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Neter si vyberala po salonoch, ale nakoniec nevybrala, pretože chcela farbu šampaň. Nakoniec bola v Poľsku v jednom salóne, kde jej ešte aj sukňu upravovali na mieru lebo je veľmi štíhla. Aj s doplnkami ako rukavičky, korunka, ozdoba do vlasov a ešte rôzne doplnky ju to stálo necelých 10 tisíc. S tým snúbencom vyberať šaty si ale tiež myslím, že povery sú povery ktorým nikto neverí, ale ozaj to prekvapko keď ťa v deň svadby uvidí takú krásne princeznovskú to mu utkvie v pamäti na celý život a stojí to za to. Veľa šťastia pri výbere

    bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

    bv_alexandra
    smajlik
    Práve chcem, aby som sa mu v nich páčila, tak aby ich videl.
    Ja verím tomu že sa mu budeš pačiť, nech by si si vybrala akékoľvek.
    Veď to je predsa jeden z mnohých dôvodov prečo sa rozhodol že chce s tebou stráviť zbytok svojho života.

    smajlik je offline (nepripojený) smajlik

    smajlik
    No, mysleli sme si, že šaty pôjdeme vyberať my dvaja, ale asi fakt máte pravdu, že ide o prekvapko:-)
    Ešte som si síce žiadne také krásne šaty neskúšala, ale verím tomu, že v každých žena vyzerá nádherne a premení sa na princeznú....
    Som zvedavá, čo na to povie môj nastávajúci, keď asi pri tej skúške nebude:-)))

    heja3 je offline (nepripojený) heja3

    heja3
    Môžeš skúsiť aj v Pezinku - sú tu 3 alebo 4 svadobné salóny. A tuším som videla aj zlaté šaty aj šampaň.

    smajlik je offline (nepripojený) smajlik

    smajlik
    Ďakujem za tip, ale Pezinok je pre mňa dosť ďaleko. Musím skúsiť Trenčín a okolie...papa

    dadika je offline (nepripojený) dadika

    väčšinou som sama sebou dadika
    smajlik
    Ďakujem za tip, ale Pezinok je pre mňa dosť ďaleko. Musím skúsiť Trenčín a okolie...papa
    Ja som mala svadobné šatečky z Carmen - v Púchove, ale dobrá je aj Danica v Trenčíne a pri priore je ešte jedna svadobka, ale žiaľ názov mi vyfúkol. Kamarátka má teraz odtiaľ šaty.

    Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

    Eulalia
    A na tú sukňu s kruhom skutočne doporučujem dať pozor. Synovec sa pred pár mesiacmi ženil a nevesta mala síce nádherné šaty a veľmi jej pristali, bola fakt princezna, ale predstavte si vystupovanie a nastupovanie do auta s tým kruhom pod šatami ..... až mi jej bolo ľúto.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    je viaceho druhov kruhov pod šaty ... môžeš si vybrať iba s jednou obručou v dolnej časti - s obručou lepšie stoja šaty ... dá sa v tom "v pohode" nastupovať do auta, chytíš obruč a šaty, dvihneš pod bradu a zaparkuješ to do auta ... ale vážne - vyskúšala som si to na vlastnej koži, stačí trošku asistencie od ženícha a bude to pohodička

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Pred rokom sa vydávala moja dcéra. Šaty bola skúšať vo všetkých salónoch
    v našom meste spolu s mladšou dcérou, ktorá ju aj fotila digitálnym fotoaparátom, aby si doma mohla pozrieť,ako to vyzerá. Trvalo im to dva dni
    a boli na smrť unavené. Nemyslím, že by to bol práve najkrajší zážitok pre
    novomanžela. Tých salónom je veľmi veľa v každom meste a majú veľký výber.
    Je potrebné si vybrať šaty v predstihu, lebo potom môžeš mať ich aj ako prvá.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...keď sa chystáš pobehať svadobky v Trenčíne, skús aj AMAREL na Mierovom námestí. Ja som si to vtedy všetko obehala s budúcou svokrou, všade mi poukazovali, poskúšala som si ich asi 50... napokon sme prišli do Amarelu a tam mi jedny padli do oka... Sadli mi ako uliate a to nemám konfekčnú postavu. Nevedela som vopred aké šaty chcem, ale keď som zbadala tieto... A ešte sa mi páčilo, že hneď som si skúšala aj doplnky - náušnice, náhrdelník, rukavičky, závoj... a ten závoj mi požičali aj na skúšku ku kaderníčke.
    Každý má iný vkus, ale na týchto šatách sme sa zhodli aj s tou pani, čo tam pracovala, aj so svokrou...no a keď ma videl zbytok rodiny v môj svadobný deň, všetci a ešte raz opakujem všetci stíchli, družba bol ešte pár minút v šoku, len sa pridŕžal steny...no a manžel tiež. Potom mi pri fotení po obrade šepkal do uška také krásne veci...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.