Zavrieť

Porady

dohoda o PČ a dohoda o VP predlženie

prosím vás dohody končili k 31.12.2017, ale pokračujú dohodári ďalej, takže neodhlasujem ale urobím len predlženie dohody, kde by som našla nejaký vzor? ďakujem
3 komentárov     zbaliť
Mila123 ako dlho trvá predchádzajúca dohoda - tá, kt. končila 31 12 2017? od kedy?
yvica DBPŠ je od 1.1.17, DVP od augusta 17 a DPČ od oktobra 17
Mila123 všeobecne dohody nesmú byť ani uzatvorené a ani do SP prihlásené viac ako jeden rok,,,,,
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Tak končili alebo pokračujú? Uveď obdobie, na ktoré boli vystavené. Kexže si doplnila, tak doplním tiež. Dohody môžu byť najdlhšie na 12 mesiacov, tak postupuj podľa ZP.
    Naposledy upravil Tweety : 05.01.18 at 09:50
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    yvica čiže o BPČ trvala od 1.1.17 do 31.12.17 čiže rok, takže tam by som ju mala odhlásiť k 31.12???? a znova prihlásiť od zajtra alebo od pondelka?
    tie ostatné dve trvajú od augusta,oktobra, čiže musím ustriehnuť rok a potom odhlásiť a prihlásiť nanovo? dakujem
    Tweety Áno, ukončenie, odhlásiť. Prihlásiť k dátumu uzatvorenia novej. Tie uzatvorené neskôr, tiež mali byť uzatvorené tak, aby neboli na dlhšie než na 12 mes.
    yvica čiže na tie dve urobím len dodatok aby boli uzatvorené na rok? potom odhlásim a nanovo prihlásim? zdá sa mi to také divné, keď v dohode pokračujú čiže augustovú ukončím k 31.7.18 a prihlásim k 1.8.18?
    Tweety Na aké obdobie je teraz?
    yvica od 1.8.1-31.12.17 a od 1.10.17-31.12.17
    Tweety Tak tieto ukončiť a uzatvoriť nové alebo predĺžiť
    yvica takže nemôžem urobiť len nejaký dodatok, ale ukončiť k 31.12 a od 1.1. nové, ale tieto neodhlasujem? lebo keby som odhlasovala a prihlasovala tak to už som mimo termínov?
    čiže ja by som novú dohodu urobila aby mi to sedelo na 1 rok od začiatku, aby som nemusela odhlasovať???
    aký to má význam, že dohoda môže byť na rok, ked pokračuje ďalej s tým, že odhlásim a znova prihlásim...
    Tweety Veď pozri ZP od § 226.
    yvica to som čítala, ale vôbec mi nie je jasné, že prečo na 12 mesiacov, potom sa preruší na 1 deň a znova môže byť 12 mesiacov? sa mi to zdá nelogické.
    1. čiže dohodár čo pracuje 12 mesiacov, odhlásim ho dnes k 31.12-práve som sa dočítala na stránke SP, že od januára sa lehota odhlásenia zmenila na 8 dňovú takže to som v lehote
    2. ostatných odhlasujem až ked uplynie rok od nástupu, teraz urobím len nové dohody, kde zmením dátum a sumu nakoľko sa menila MM? môže to tak byť?
    a dávam im podpísať nové vyhlásenie alebo môže to staré? a ak ich prihlásim a odhlásim, zase budú mať nové číslo zamestnanca, no toto mi pripadá hrozné............. ďakujem
    yvica nie sú dlhšie, práveže sú od 10.8.17-31.12.17 a druhá od 15.10.17 - 31.12.17, čiže tam nestačí len nejaký dodatok na predlženie, urobim bez odhlásenia nové dohody, ?
    yvica ten prvý prípad som poriešila.
    tie uzatvorené neskôr sú uzatvorené 10.8.17-31.12.17 a 15.10.17-31.12.17, čiže kratšie ako na rok, tie som neodhlásila ale robím nové dohody kde uvediem dátum 1.1.18-9.8.18 a 1.1.18-14.10.18, čiže aby to bolo rok, potom odhlásim a prihlásim na druhý deň? nestačilo by tam urobiť len nejakú dohodu a predlžení dohody?ďakujem
      zbaliť

    dohoda o PČ a dohoda o VP predlženie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.