Zavrieť

Porady

aký postup je na založenie vlastnej s.r.o. ?

aký postup je na založenie vlasnej s.r.o. rady skusenosti,výhody + nevyhody ? Vedel by niekto v skratke ??
Naposledy upravil ivka70 : 07.01.18 at 11:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Postup na založenie som neriešil, objednal som si službu. Najväčšia výhoda je (v porovnaní so živnosťou) asi relatívna nezávislosť hospodárenia od odvodových povinností. Za najväčšiu nevýhodu považujem účtovanie o výdavkoch a vôbec administratívu.
    Aknazuz vo vlastnej sro sa mozes zamestnat a optimalizovat tak svoje odvody aj danovu optimalizaciu vlastnej sro.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    príde na to, v akej oblasti ccheš podnikať. Na veľa vecí stačí živnosť. Je tam jednoduchšie účtovníctvo, paušálne náklady 60% až do výšky 20 tisíc. V podnikaní ti môže vypomáhať aj rodinný príslušník (s istými obmedeniami) A hlavne, keď sa rozhodneš podnikanie ukončiť, je to oveľa jednoduchšie ako sa zbaviť sro.
    Samozrejme, hodne ide o to, čo chceš robiť. Lebo zase ako živnostník ručíš celým svojim majetkom. Na druhej strane, konatelia sro tiež nie sú úplne mimo nebezpečia

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    prave zakladam pre Janku sro cez www.xyz.sk, lebo maju elektronicky podpis. doporujem, lebo sa od 1.10.2017 menil Obchodný zákonník. Sama fungujem ako jednoosobova sro od r. 2009 kvoli ručeniu celym majetkom ako SZCO. Vlastnim byt a bolo pre mna priveľké riziko podnikať v SK ako SZČO
    Naposledy upravil kopretinka : 07.01.18 at 17:49
    Ing. Ľubomír Janoška nechcel som písať cez koho zakladať sro, lebo treba popdpisovať plné moci, takže si treba vybrať firmu, ktorá je "po ruke"
    ZahradnikAmater Netreba. Ja som sa s firmou dohodol (dal som si tú námahu a cestoval na rozhovor pri káve, nechal podklady - mohol som aj mailom) a potom mi prišla obálka,podpísal som, overil a poslal poštou. Na dovolenke pípla sms, že mám založenú sro.

    Firiem, čo zakladajú, sú dnes mraky, určite nejaká aj po ruke

    aký postup je na založenie vlastnej s.r.o. ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.