Zavrieť

Porady

zakon o odpadoch zákaz dávania igelitových tašiek zadarmo

v predajni dávame papierové tašky mali sme povinnosť sa zaregistrovať na min,živ.prostredia aj za tieto papierové tašky? alebo ich môžeme nadalej dávať zakaznikom zadarmo,je tu nejaký odborník,čo nam pomôže?Ďakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Je to v zákone o odpadoch. Zákaz poskytovania tašiek k nákupu zadarmo sa týka iba tzv. ľahkých plastových tašiek. Ľahká plastová taška je plastová taška s hrúbkou steny menšou ako 50 mikrometrov. Plastová taška je taška s uchami alebo bez nich, vyrobená z plastu, ktorá sa poskytuje spotrebiteľom na mieste predaja tovaru alebo výrobkov. Plast je polymér,ktorý môže obsahovať prídavné látky alebo iné látky a ktorý je schopný fungovať ako hlavná štrukturálna zložka tašiek.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    SYLVI65 ja som zakon čítala ale píše sa tam o obalových i neobalových výrobkoch ako papier ktorý patrí do komunálneho odpadu, to znamená,že registrácia na ministerstve živ.prostredia musí byť aj v prípade pap.tašiek ktoré môžme dávať zadarmo zákazníkom? toto mi nie je jasné
    vicktor "...iba lahkych plastovych tasiek..."
    Predstavil som si ze dama ide kupit kabat a cizmy. Doteraz jej dali kapsu primeranej velkosti. Su take igelitky lahke ci tazke?
    Malokto ma taku sietovku aby sa mu toto do nej zmestilo.
    jakubzemko Sú ľahké ak spĺňajú definíciu ľahkých plastových tašiek uvedených vyššie a nie sú veľmi ľahkými platosvými taškami t.j. plastová taška s hrúbkou steny menšou ako 15 mikrometrov, ktorá sa vyžaduje z hygienických dôvodov alebo sa poskytuje ako primárny obal pre nebalené potraviny s cieľom predchádzať plytvaniu potravinami. Čiže ak by dali dáme plastovú tašku s hrúbkou steny 50 mikrometrov a viac, dáma ju môže dostať zadarmo. Ak bude mať plastová taška hrúbku steny pod 50 mikrometrvo, dáma si bude musieť za ňu priplatiť a to aj v prípade ak by jej poskytli hoc aj sáčok, pretože v tom prípade nepôjde o hygienické dôvody alebo primárny obal pre nebalené potraviny...
    vicktor V spravach varovali ze budu chodit kontroly.
    To som zvedavy ako budu v terene merat hrubku folie...
    jakubzemko Podľa mňa hrúbku riešiť nebudú. Pozrú okom, či je to igelitka a hotovo. Preto sa treba na nich pripraviť Najlepšie aj so zákonom
      zbaliť

    zakon o odpadoch zákaz dávania igelitových tašiek zadarmo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.