Zavrieť

Porady

Ukončenie PP na dobu určitú počas MD - Preplatenie dovolenky

Ahojte,veľmi pekne prosím o radu skúsených mzdárov. Máme zamestnankyňu od 1.4.2017 na PP na dobu určitú do 31.3.2018. Od 19.5.2017 bola na PN (rizikové tehotenstvo) a od 5.12.2017 je na MD.
1. Môžem ukončiť PP aj počas MD, ak bol na dobu určitú, však?
2. Viete mi pomôcť s tým, že koľko má nárok na dovolenku?
3. Ako postupovať pri preplatení dovolenky? Normálne jej mám po ukončení PP urobiť výplatnú pásku, kde uvediem tú nevyčerpanú dovolenku?

Ďakujem veľmi pekne. Mzdami sa zaoberám len okrajovo a bez Vás by som to nevedela ani toľko.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    1. ano
    2. za rok 2017 odpracovala 35 + 19 dni = 54 dni, menej ako 60, ma narok na dovolenku za odpracovane dni, na 2/12 rocneho naroku
    za rok 2018 odpracuje na MD viac ako 60 dni, ma narok na pomernu cast dovolenky za kazdy cely mesiac trvania PP, cize na 3/12 rocneho naroku
    3. ano
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mondes Ďakujem. No nerozumiem, odkiaľ je tých 35 + 19 dní. PP je od 1.4.2017 a PN začala 19.5.2017 do 4.12.2017. Od 5.12.2017 je na MD.

    Počítajú sa do odpracovaných dní aj sviatky?
    Tweety Áno, počítajú.
    mondes Aj MD sa počíta, však? V tom prípade je to presne 53 dní. Už chápem výpočtu od ivka70. Teda ak máme odpracovaných 53 dní , čo potom? Ako prepočítať?
    Tweety Tak, ako je to aj v mojom príspevku, D za odpracované dni, za každých 21 vo výške 1/12.
    mondes Pre istotu. Teda ak mám tých 53 dní, tak to je 2x21=42 dní/12?

    A v r. 2018 to bude 65 dní, teda viac ako 60 dní a preto nárok na D je: ročný nárok 20 dní/12*3 =4,99, teda 5 dní?
    Srdečná vďaka.
    Tweety V.prvom prípade ide o D za odpracované dni, áno. V druhom , to nie ročný nárok ale jeho pomerná časť. Za celé 3 mes. 3/12 z ročného nároku.
    veronikasad ano, rok 2017 2/12 ročného nároku, rok 2018 3/12 ročného nároku.
    mondes V tom druhom prípade: A nemám to dobre? Veď ročný nárok je 20 dní a z toho 3/12 je 5.
    Tweety Máš to ok.
    mondes Ďakujem Vám veľmi pekne. Teda 8,5 dňa jej preplatím v marcovej výplatnej páske. Správne?
    Tweety Nevyčerpaný nárok, áno.
      zbaliť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    1. PP jej skončí dátumom doby určitej.
    2. R.2017. Spočitaj odpracované sni od začiatku PP. Ale len tak narýchlo, asi jej vznikol len árok na D za odpracované dni. Za každých 21 dní 1/12 . R.2018, 3/12.
    3. Nevyčerpanú D preplatíš v poslednej mzde, teda za marec 2018.
    mondes Ďakujem tweety. No ja to akosi neviem vypočítať. PP začal 1.4.2017 a na PN išla od 19.5.2017. PN skončila 4.12.2017 a od 5.12.2017 je na MD.
    veronikasad Pre výpočet priemerného zárobku použiješ pravdepodobný priemerný hodinový zárobok, ktorý nesmie byť nižší ako aktuálna minimálna hodinová mzda.

    Ukončenie PP na dobu určitú počas MD - Preplatenie dovolenky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.