Zavrieť

Porady

Subeh ID a nemocenskych davok

Som ID nad 70 percent, našiel som si prácu na polovičný úväzok ale teraz som po úraze .Mam nárok na vyplácanie dávok PN a súčasne na poberania ID?

Úraz sa mi stal včera. Mam si vybrať dovolenku, alebo dostanem aj nemocenské davky spolu s dávkami v ID? Vopred ďakujem za odpoved
Naposledy upravil ivka70 : 16.01.18 at 17:41
3 komentárov     zbaliť
veronikasad odkedy trvá pracovný pomer ? Ide o pracovný úraz ? Ak ano, bol spísaný záznam o úraze ?
mbok Od novembra. Nebol to pracovný úraz, bolo to cestou domov z práce. Len mam teraz strach, lebo s operovať ou rukou nemôžem nastúpiť do práce, šéfka mi kázala, že sa mám dať vypísať na PN, len ja sa bojím, či mi na to obdobie PN nestojí vyplácanie ID. A ci by som na tom finančné nebol lepšie s dovolenkou. Alebo je možné, že mi budu vyplácať ID v plnej výške aj dávky v PN? A nemám sa co obávať?
veronikasad Záznam o úraze treba priložiť aj v prípade nepracovného úrazu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Výplata nemocenského nemá žiadny vplyv na poberanie invalidného dôchodku. Len sa môže stať, že ak si ešte v skúšobnej dobe, zamestnávatel s tebou rozviaže pracovný pomer aj počas PN. Nemocenské ti bude sociálna poisťovňa vyplácať aj po skončení pracovného pomeru. K žiadosti o nemocenské treba priložiť Záznam o úraze. Bez neho ti SP nemocenské po 10. kal.dni PN vyplácať nebude (prvý 10 kal.dní vypláca náhradu príjmu zamestnávatel)
    Naposledy upravil veronikasad : 16.01.18 at 15:18
    mbok Ďakujem za radu, dúfam, že sa stihnem vrátiť do konca skúšobnej doby.

    Subeh ID a nemocenskych davok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.