Zavrieť

Porady

Zdanenie vedľajšieho príjmu

Dobrý deň, som zamestnaná na plný úväzok, RZD mi vypracuje zamestnávateľ. Robím však mimo zamestnania pre jednu firmu kontrolu doručovania letákov v domácnostiach, zaregistrovala som sa na ich web, stiahla ich aplikáciu a za túto kontrolu mi každý mesiac vyplatia odmenu. Ročne je to cca 500€. Moja otázka znie, musím tieto peniažky priznať v žiadosti o Ročné zúčtovanie dane? Alebo je nejaký príjem, ktorý zdaňovať netreba? Nemám s nimi niijakú dohodu, ani nič podobnú. Vopred ďakujem za odpovede.
Naposledy upravil katarinkamt : 17.01.18 at 11:30
5 komentárov     zbaliť
ivka70 a ako vedia, kolko a kedy ti maju vyplatit? mate nejaku zmluvu?
pripadne co za prijem to je, aky druh prijmu?
katarinkamt ide v podstate o to, ze pomocou tej aplikacie skontrolujem doručenie letákov a koľko domácností skontrolujem, toľko mi zaplatia, nemám nijakú zmluvu, len som sa zaregistrovala na ich webe. Aky druh príjmu to je? No neviem, či rozumiem, ale každý mesiac mi na základe počtu odkontrolovaných domácností vyplatia na účet odmenu, napríklad 20€.
veronikasad ani od teba nepožadovali živnosť alebo registráciu na daňovom úrade ?
katarinkamt nie, nič také, nemám ani živnosť ani nie som registrovaná na DU.
veronikasad Za rok 2017 presiahol tento príjem 500€?. O jednorázovom príjme ťažko hovoriť, keďže platby dostávaš pravidelne každý mesiac ...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Zdanenie vedľajšieho príjmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.