Zavrieť

Porady

Výdavky % z príjmov a prijaté dobropisy

Ako evidujete prijaté dobropisy pri výdavkoch % z príjmov? Ak podnikateľ v roku 2016 nakúpil tovar a uplatňoval preukázateľné výdavky a v roku 2017 podnikateľ uplatňuje výdavky percentom z príjmov, potom v roku 2017 prijatý dobropis na tovar zahrnutý vo výdavkoch v roku 2016 je zdaniteľným príjmom alebo ide o storno daňových výdavkov, ktoré sa v podstate ani neuskutoční pretože sa uplatňujú výdavky % z príjmov?
Naposledy upravil jakubzemko : 19.01.18 at 19:59
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Emily1841 je offline (nepripojený) Emily1841

    Emily1841
    prijatý dobropis v tomto prípade nebude zdaniteľným príjmom pretože ide o vrátenie časti uhradených výdavkov

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ja si myslím, že je to zdaniteľným príjmom nakoľko výdavky boli účtovnané v roku 2016 a teda znížili ZD a príjem z dobropisu je zdaniteľným príjmom roku 2017 ak by to bolo v jednom roku tak vtedy by to nebolo zdaniteľným príjmom, ale pri riadnom účtovníctve by šlo o zníženie výdavku
    Emily1841 tiež som toto riešila s finančnou správou, nejde o zdaniteľný príjem
    Anik nech sa vyjadria aj ostatný ak môžem poprosiť podľa mňa to príjem je

    Výdavky % z príjmov a prijaté dobropisy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.