Zavrieť

Porady

Prístupová cesta cez ornú pôdu

Pozdravujem všetkých.
Mám možnosť kúpiť pozemok, kde je možná výstavba rodinného domu. Nie je však k nemu prístup priamo z obecnej komunikácie, ale jedna z možností je prístup cez parcelu, ktorá je vedená ako orná pôda a z tejto parcely sa priamo dá dostať na obecnú komunikáciu. Túto parcelu s ornou pôdou tiež môžem kúpiť. Otázka je, či je potrebné rozparcelovať pôvodnú parcelu na ornú pôdu a ostatné plochy, alebo môžem mať prístup k stavebnému pozemku aj po ornej pôde.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Nevidel by som v tom zasadny problem. Pre stavebne povolenie musite deklarovat pristup k pozemku t.j. isto treba tu cast od cesty odkupit.
    branislav.hadzima Ďakujem za odpoveď. Otázka ešte je, či deklarujem prístup len "majetkovo", alebo je potrebné deklarovať prístup aj typom pozemku, t.j. zmeniť ornú pôdu na ostatné plochy.
    Ondrej Kozlovsky myslim si je vela pody ktora ma na liste vlastnitva druh pozemku a nesedi to v skutocnosti... treba si uvedomit ze druhy pozemkov boli naposledy aktualizovane vela krat 30 rokov a viac dozadu t.j. vôbec to nemusi sediet..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Nemusí byť problém, ale môže byť. Otázne je, či ti dovolia na tej ornej pôde postaviť prístupovú cestu.

    Druhou vecou sú financie. Vybudovať riadnu, skolaudovateľnú cestu stojí možno aj 500 €/ meter.

    Treba si zistiť na miestnom úrade, či ten tvoj zámer je možné schváliť.

    Prístupová cesta cez ornú pôdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.