Zavrieť

Porady

Zdaňovanie provízie za predaj kozmetiky

Dobrý deň. Chcem sa spýtať, či sa zdaňujú provízie za predaj kozmetiky. Známa je na rodičovskej dovolenke. Privyrába si predajom kozmetiky, povedala mi, že má DIČ a výška jej príjmov nepresiahla 1 901, 67eur. Nejde o pravidelný príjem.
Je povinná podať daňové priznanie?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Má povinnosti ako všetky ostatné SZČ osoby. A čo sa povinnosti podať DP platí pre ňu rovnaká hranica. (Samozrejme všetky zdaniteľné príjmy) - viď zák o DzP
    doplnenie:
    http://www.web-stranka.sk/sk-nace/47
    K DP je aj poučenie - treba len dobre prečítať
    Naposledy upravil Katy a R : 21.01.18 at 08:43
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Maria129 Takže podľa zákona podava DP typ B a moze uplatniť pausalne vydavky 40% z príjmov. Ak jej prijmy boli pod hranicou tak nemusi?. SPRÁVNE tomu rozumiem? Ona je zamestnana,ale je na rodičovskej momentalne a ma pridelene DIC.Tolko mi povedala.
    Katy a R Ty jej chceš robiť DP??? - veď žiadne také paušálne výdavky ako píšeš nie sú! ke´d už - tak výdavky % z príjmu (60).
    Ak nemala iné príjmy nemusí robiť DP - jedine ak by ju DU vyzval, tak vtedy musí (môže sa stať napr v lete - a to už bude treba elektronicky) . A ak má aj iné príjmy(napr z PP ) - nech si radšej sama spraví DP - podľa poučenia si to určite spraví dobre
    hanelie https://www.podnikajte.sk/dane-a-uct...vky-2017.xhtml

    paušálne výdavky
    Maria129 Uz som si to pozrela dakujem
    Maria129 Nejdem jej robit daňové
    Maria129 Nie som odborníčka, len si zisťujem, učím sa atď....
    Príjem z PP nemala, pracovný pomer trvá a momentálne je na rodičovskej dovolenke. Poberá rodičovský príspevok, ten je podľa zákona o DzP oslobodený. Jediný zdaniteľný príjem boli provízie.
    Ako potvrdenie má faktúry, kt obsahujú výšku provízie za daný mesiac.
    V prípade, že by bol príjem vyšší ako 1901,67e tak sa postupuje tak že: / opravte ma, ak som zle niečo napísala/ :
    - podáva DP typ B a môže si uplatniť teda ako ste písali vyššie @Katy a R výdavky % z príjmov 60 %.??
    V kt oddieli a riadku DP sa uvádzajú tieto príjmy?
    Ďakujem.
    veronikasad Akú zmluvu má uzatvorenú?
    Katy a R mala by mať živnosť (aj píše, že je riadne registrovaná) - ale či naozaj ??? - doplnila som jeden link
    Maria129 veronikasad obchodnú dohodu
      zbaliť

    Zdaňovanie provízie za predaj kozmetiky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.