Zavrieť

Porady

danove priznanie z motorovych vozidiel

Ak si budem v DP uplatnovať paušálne výdavky musím podať DP z motorovych vozidiel?
Ďakujem
veronikasad Používaš auto na podnikanie?
Ka-ttka ano do 3,5 t auto
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Pri paušálnych výdavkoch okrem 60% z príjmu a zaplatených odvodov už nič do nákladov nemôžeš dať, teda ani daň z MV.
    Katy a R pýta sa na povinnosť podať DP z MV

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Bez ohľadu na to aký spôsob zdanenia uplatnis, pokiaľ používaš auto na podnikanie si povinná do konca januára podať daňové priznanie k dani z motorových vozidiel a daň zaplatiť.
    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ka-ttka a na základe čoho bude vypočítana daň?
    veronikasad Prepáč, nerozumiem tvojej otázke. Daň z motorových vozidiel?
    Ka-ttka mne povedali ze pokial si neuplatnujem ziadne vydavky k autu tak nemusim podať DP. Preto mi to je nejasné
    veronikasad Prečítaj si zakon- kto je platiteľom dane z motorových vozidiel. Výdavky si uplatňuje, má ich zahrnuté v 60% pausali.
    veronikasad Aký predmet podnikania vykonáva firma?
    Ka-ttka a neriadi sa to tymto zakonom? 361/2014 Z. z. o dani z motorových vozidiel §8 ods. 6)
    Ka-ttka ja som SZCO nemam firmu
    veronikasad Aj SZČO je podnikateľský subjekt. V akej oblasti podnikas?
    Ka-ttka toto je moja zivnost:
    1.kupa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi alebo iným prevádzkovateľom živnosti
    2.pripravne prace k realizácii stavby
    3.dokoncovacie stavebné práce na realizácii exteriérov a interiérov
    4. nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane pripojeného vozidla
    veronikasad Platí to čo som napísala vyššie, obzvlášť ak podnikate v autodoprave. Ak si chceš zarobiť na pokuty, daňové priznanie nepodavaj.
    Ka-ttka dobre tak ja to podam ale netusim ako to mam vypisať
    Katy a R ja by som si najskôr prečítala poučenie - https://www.financnasprava.sk/sk/ele...atalog-pouceni
    Ka-ttka precital som aj dokonca som si stiahol program taxa ze tam to budem vyplnat ale tazko to ide
    Žabinka a prečo to nevypĺňaš priamo na stránke FS? je to inteligentné tlačivo (pekný výraz ), ktoré ti súčty a prepočty urobí samo, za tvojej asistencie..
    https://www.financnasprava.sk/sk/ele...log-formularov
    nájdi si formulár Daň z motorových vozidiel, vyplň, daj skontrolovať, vytlač a podaj..
    Natty A čo ak szčo fakturuje aj za dopravu, ktorú nemá v predmete živnosti a zabezpečuje ju externe (napr. dovoz materiálu firemným autom predajcu), pričom výdavky bude uplatňovať % z príjmov (čiže nemusí preukázať, že doprava bola vyfakturovaná predajcom)? Je toto ok?
      zbaliť

    kompozit je offline (nepripojený) kompozit

    kompozit
    Ak uplatňuješ paušálne výdavky v DPFO a nedá sa nijako zistiť (rozumej preukázať), či si auto použila v roku 2017 na podnikanie, daň z motorových vozidiel nemusíš podať.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Ka-ttka ale ked mam na fakture napisane dovoz materiálu ? ved faktury k dp v marci pojdu
    kompozit No keď si tým autom podnikala a nestálo celý rok v garáži, tak musíš. O to viac, ak na dodacích listoch máš uvedenú aj ŠPZ-ku. :-)
    veronikasad Kompozit, to nemyslíš vážne, že? Pri predmete podnikania nákladná cestná doprava...
    Ka-ttka chcem sa Vás opýtať auto som na podnikanie využival iba vo februári, marci, auguste a októbri a mám to podložené aj faktúrami. Dá sa toto dať niejako do DP? lebo tam je iba vznik a zánik danovej povinnosti. Mám uviest v riadku 19 že som ho používal iba 4 mesiace?
    Ďakujem
      zbaliť

    danove priznanie z motorovych vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.