Zavrieť

Porady

CT kolonografia

Ahoj poraďáci. Viete,v ktorých nemocniciach, zariadeniach vykonávajú CT kolonografiu? Vďaka.
veronikasad Z Košíc do Bratislavy kvoli tomu asi cestovať nebudeš. Čo keby si doplnila aspoň region...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Skús kontaktovať pracovisko CT a MR Alfa médiá Trenčín. Podľa informácie na nete majú zmluvu so všetkými poisťovňami.
    (Neviem z tabletu pridať odkaz, pogoogli)

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Povedal by som, že skoro v každej nemocnici, ktoré má CTčko.

    Veď sa predsa pozri na najbližšie špitále v okolí...to nie je až tak zložité.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Laurinkai Veď práve, že je. Už som aj písala do niektorých a čuduj sa svete, na internete bola informácia že robia a odpísali mi, že nie. Tak preto som dala tú otázku sem. No bližšie by mi bolo stredné slovensko.
    buchač No ja teda veru neviem....a ani nepátram...ALE :
    - určite by som nejak maily nepísal. Odpovedať na ne môže nejaká osoba z (povedzme) personálneho oddelenia, ktorá nemá ani len páru o tom, čo je to vlastne za výkon. Ja viem, je to pritiahnuté za vlasy, ale je to nie raz aj fakt.
    - skôr by som sa realizoval telefonátom a to priamo na dané oddelenie, kde by som dostal fundovanú odpoveď.
    - o osobnom kontakte ani len nevravím...niet nad neho.

    Výnimočne súhlasím s 907 ...kolonoskopia je dobrou voľbou, nakoľko pri jednom zákroku sa môžu odstrániť neželané onačiny, ktoré sa vyskytli v kontrolovanom prostredí.
    Pri tej kolonografii pacient je len vyšetrený, čiže v prípade nejakého problému sa bude musieť tento riešiť...buď kolonoskopiou alebo operatívne.
    Kolonoskopiou sa niečo dá odstrániť, no to ešte neznamená, že paciet nebude musieť pod sklapel.
    Na kolonografiu a aj na kolonoskopia je príprava rovnaká...pacient hladuje, berie preháňadlá a serká...
    Taký rozdiel medzi oboma je ten, že kolonoskopia je nepríjemnejšia...no v dnešnej dobe je bežnou praxou pacienta utlmiť alebo aj uspať.

    ...a včul si vyber.
    Žabinka pri kolonoskopii sa podozrivý útvar, jeho časť, vyberie a pošle na vyšetrenie, to je výhoda kolonoskopie.. takže jurko aj 907, súhlas..
    a čo tak sa informovať v tvojej poisťovni, tam by mali mať informácie kde sa tebou/tvojim lekárom požadované vyšetrenie vykonáva..
    Laurinkai Áno, ja viem, vo všetkom máš pravdu. Prečítala som si o všetkých možnostiach, dokonca vraj aj nejaká kapsula existuje. Už som mala problém s gastroskopiou žalúdka. Chcem sa teda tomu vyhnúť. Ľudia hľadajú väčšinou tú ľahšiu cestu. No ak sa nebude dať vyhnúť, iné mi nezostane.
    Laurinkai Prosím Ťa a kde v BB to robia? Vieš mi povedať? Ale vlastne, ako vraví Žabinka, v poisťovni by to mali vedieť. BB by som mala najbližšie. Ale inak, všetkým ďakujem za rady.
    Laurinkai Ďakujem Ti. Zavolám tam. Uvidím, čo povedia.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.