Zavrieť

Porady

podpisala som niečo realitke a neviem čo

Dobry deň, včera ráno som podpisala nejaky papier pred obliadkou jedneho domu. Avšak vôbec som si to neprečítala. Majiteľka domu ma pri obliadke upozornila nech si dávam pozor na to čo som tejto realitnej agentke podpisala. Tak ešte na mieste som si pýtala kopiu! Ale ona zahovarala, že jak Vám tu spravím kópiu...to nič nie je to je len zaznam že ste na obhliadke a nastupila do auta a odišla. Ešte v ten deň som jej pisala aby mi odfotila alebo naskenovala ten zaznam o obliadke. A vôbec nereagovala. Čo mám robiť? Ako mám postupovať aby som odvolala že čo som podpisala a neviem dokonca ani čo?
Toťiž bojim sa že keď teraz kúpim uplne inú nehnuteľnosť budu odomňa vymáhať nejaké peniaze. Viem urobila som strašnu hluposť že som si to neprečitala. Ale ako to napraviť kým je to čerstvé?
Kabaka123 Neuveriteľné...:!?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mikae je offline (nepripojený) Mikae

    Mikae
    My keď sme chodili pozerať domy na predaj, tak väčšinou realiťáci nedávali podpisovať žiadne tlačivo, ale v dvoch prípadoch sme tiež podpisovali a tam stálo,
    že v prípade kúpy danej nehnuteľnosti musíme kúpu realizovať cez nich. Teda my sme to pochopili tak, že sa po obhliadke nemôžem dohodnúť len sama s majiteľom napr. na inej cene a realitku z toho vynechám. Aj podľa konania realitného makléra tipujem, že sme si to vysvetlili správne, lebo na obhliadke bol aj majiteľ domu a keď sa muž rozprával s realiťákom, tak ja som prehodila pár slov s majiteľom a ten žartoval, že jemu je v podstate jedno za akú cenu, že sa chce už konečne toho domu zbaviť a realiťák mu hneď do toho nahnevane skočil, že cena je daná a nebude sa s ňou hýbať. Ale malo by sa to týkať, len tej nehnuteľnosti, ktorú ti ukazovali. Ale kópiu toho tlačiva nám dali, aj ty si ju pýtaj.
    Naposledy upravil Mikae : 24.01.18 at 05:35 Dôvod: doplnenie

    Hlasovalo 8 pouzivatelov

    Užitočné (8)
    Ing. Ľubomír Janoška, Terezia13, bettylou, Jarka 1, 907, Kabaka123, Žabinka, ivka70
    8
    Ing. Ľubomír Janoška
    logo
    Fair Mind s. r. o.
    Vyžiadaj si od RK písomne doporučeným listom kópiu zmluvy, ktorú si im podpísala a uveď termín, dokedy Ti ju majú poslať s tým, že ak Ti ju nepošlú, s okamžitou platnosťou odstupuješ od tejto zmluvy.
    A už nikdy nepodpisuj zmluvy "na počkanie".
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacerka ďakujem už to poslala emailom.
    kacerka dokument sa volá: Evidencia požiadaviek klientov - záujemcov o kúpu nehnuteľností na vyhľadanie nehnuteľností podľa ich potrieb a evidencia obhliadok nehnuteľností.
    Jediné čo mi nie je celkom jasné je veta: Záujemca o kúpu nehnuteľností sa zaväzuje, že nebude oslovovať tretie osoby hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky R.S. Euroreal plus s. r. o. za účelom uzatvorenia kúpnej zmluvy o prevode vlastníctva k nehnuteľnostiam z ponuky RS Euroreal....vo svoj prospech, alebo v prospech akýchkoľvek iných osôb.......
    Pre prípad porušenia záväzku...pokuta 1990€.
    Z prvej vety mi celkom nie je jasné....že teraz keď chcem kúpiť uplne inú nehnuteľnosť (ktorá nie je v ich ponuke), či budem platiť pokutu, keď to nezrealizujem cez nich?
    vicktor Na celkom inu nehnutelnost sa to nevztahuje / nemalo by sa.
    Dufam ze v tom lajstre je tato obhliadnuta nehnutelnost zadefinovana.
    Ale citam "z ponuky RS" - zda sa akoby to malo platit pre ich cely zoznam?
    Co ak ti inu nehnutelnost predstavi ina RK, da podpisat taky papier, ale bude sucasne v zozname prvej RK?
    Je tam definovana ta konkretna nehnutelnost?
    Oliwa Pjeknééé... 1990 €... treba sa spýtať realitky, čo v ich ponímaní znamená "nebude oslovovať tretie osoby, hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky..."
    Ing. Ľubomír Janoška Nebudeš nič platiť. Ak niekoho oslovíš, tak to urobíš tak, aby nezostali stopy (dôkazy)
    Ešte by som bol velice zaujímavý, či ten zákaz oslovovať majiteľov máš doživotne
    vicktor Ja som kedysi mal taky zavazok na jeden konkretny byt a jeden rok.
    Nekupil som.
    Oliwa Janoška, tak jááá teda neviem, či si naozaj velice zaujímavý, alebo len velice zvedavý... doživotne...
    Mikae Fúúha, čítam, že aká veľká pokuta 1990 Eur? Naschvál som vyhrabala to tlačivo, ktoré sme podpisovali my - záznam o vykonanej obhliadke a čítam to pekne až do konca, aj to malými písmenkami a tam, že v prípade ak záujemca alebo tretia, záujemcom sprostredkovaná osoba, alebo rodinný príslušník uskutoční prevod vlastníckých práv z predvádzanej nehnuteľnosti na svoju, alebo tretiu záujemcom sprostredkovanú osobu, bez účasti sprostredkovateľa, sa záujemca zaväzuje vyplatiť sprostredkovateľovi zmluvnú pokutu vo výške 5000 Eur. No ponaučenie: tlačivá treba čítať až do konca, aj to malými písmenkami . Ešte našťastie, že bol ten dom otrasný, takže kúpa nehrozila.
    Mikae No veď ani nenapíšem, kde sme to podpisovali, lebo ešte som sa tam dočítala aj, že záujemca berie na vedomie, že tieto informácie sú predmetom obchodného tajomstva (:. No treba riadne čítať, prv než človek niečo podpíše. My sme tiež nakoniec kúpili dom priamo od majiteľa a bolo to o dosť lacnejšie, právnik stál trošku viac, asi 350 Eur, ale vybavil nám úplne všetko.
      zbaliť

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Tazko poradit,ked ani ty sama nevies, co si podpisala...ale nech ti to aspon zostane ako ponaucenie do buducna.

    S najvacsou pravdepodobnostou si podpisala realitacke dohodu,ze danu nehnutelnost ti predviedla ona,ze nemozes kupit inak, iba cez ich RK,inak budu vyzadovat pokutu.Toto davaju zvacsa RK podpisovat,aby ich zakaznik "neobisiel"...

    Poziadaj znovu o kopiu,ak ti ju realitacka odmietne dat,tak napis na "sefstvo" danej RK.Urcite najdes na webe kontakty.Lebo spravanie tejto realitacky dobre meno RK nerobi...
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kacerka ďakujem za radu. Na niekoľkonásobnú výzvu to predsa poslala:
    dokument sa volá: Evidencia požiadaviek klientov - záujemcov o kúpu nehnuteľností na vyhľadanie nehnuteľností podľa ich potrieb a evidencia obhliadok nehnuteľností.
    Jediné čo mi nie je celkom jasné je veta: Záujemca o kúpu nehnuteľností sa zaväzuje, že nebude oslovovať tretie osoby hlavne vlastníkov nehnuteľností, s ktorými sa oboznámil z ponuky R.S. Euroreal plus s. r. o. za účelom uzatvorenia kúpnej zmluvy o prevode vlastníctva k nehnuteľnostiam z ponuky RS Euroreal....vo svoj prospech, alebo v prospech akýchkoľvek iných osôb.......
    Pre prípad porušenia záväzku...pokuta 1990€.
    Z prvej vety mi celkom nie je jasné....že teraz keď chcem kúpiť uplne inú nehnuteľnosť (ktorá nie je v ich ponuke), či budem platiť pokutu, keď to nezrealizujem cez nich?
    arizona Tyka sa to nehnutelnosti,ktoru si bola obhliadnut s RK.Aby si ich neobisla napr.tak, ze sa poza chrbat dohodnes s predavajucim,alebo nekupis tu nehnutelnost cez inu RK, ktora ju napr.predava lacnejsie.
    Oliwa Mne sa tam nepáči to slovíčko "hlavne"...
      zbaliť

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Choď do realitky s tým, že si si prišla pre kópiu včerajšieho dokladu z obhliadky a nepohli sa odtiaľ, kým Ti ju nedajú. Tá agentka sa tam skôr-neskôr objaví, nedaj sa odbiť. Ak ju budeš mať v ruke a budeš vedieť, k čomu si sa zaviazala, potom môžeš konať ďalej.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Môžem ti poslať bianko zmenku na podpis?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Jakubec Ak podpise bez citania, tak ta zmenka nemusi byt ani bianko.
    profesional To je pravda :-)
    bettylou Ale A4ka je lepšia
      zbaliť

    podpisala som niečo realitke a neviem čo

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.