Zavrieť

Porady

Obchod s textilom

Ahojte, mám dve otázočky.
1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
Účtujem a ALFE.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    dodogr
    Ahojte, mám dve otázočky.
    1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
    2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
    Účtujem a ALFE.
    Ďakujem
    1. - Vešiaky, háčiky môžu ísť do réžie.
    2. - Každý blok by mal byť zaúčtovaný v ten deň, ktorý mu prislúcha. Takéto hromadné účtovanie neodporúčam, vlastne by to ani nemalo byť. Nalepiť na jeden papier môžeš / v rámci šetrenia/, ale ku každému vystaviť VPD.

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    dodogr
    Ahojte, mám dve otázočky.
    1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
    2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
    Účtujem a ALFE.
    Ďakujem
    Nechcem nikoho podceňovať, ale ak sa chystáš účtovať sama tak by som to zverila do rúk odborníka. Bude to istejšie aj keď nákladnejšie. Ale do budúcnosti to určite pri kontrole oceníš.

    Samhain je offline (nepripojený) Samhain

    Samhain
    dodogr
    Ahojte, mám dve otázočky.
    1, Mám obchod s textilom, keď kupujem vešiaky. ktoré samozrejme potrebujem na vystavenie tovaru, účtujem to ako prev réžiu, alebo to dávam do majetku firmy?
    2, Musím každý bloček od drobného nákupu, napr. kanc. potreby, hyg. potreby, prevádzková réžia, účtovať osobitne, alebo to môžem nalepiť na jeden papier za celý mesiac, urobiť jeden VPD a zaúčtovať to spolu, poprípade ak áno, treba to potom niekde rozpisovať. A ešte sa spýtam či káždý takýto nákup treba dať do Knihy záväzkov.
    Účtujem a ALFE.
    Ďakujem
    1. Do majetku by som to určite nedával. Do spotreby. Resp, ako už povedali - prevádzková réžia
    2. Už sa mi stalo, že chcel szčo, aby som mu to dal súhrnne, ale nerobim to, tiež to davam osobitne a ku každému nákupu - bločku z pokladne robím VPD. Ved koniec koncov, ALFA to urobí aj sama, keď to zaúčtuješ osobitne.
    A k tej knihe záväzkov - ja by som to tam určite nedával

    Ninna je offline (nepripojený) Ninna

    Ninna
    Odporúčam Dodogr naštudovať minimálne postupy účtovania v JÚ
    Naposledy upravil Ninna : 04.08.06 at 04:48

    Samhain je offline (nepripojený) Samhain

    Samhain
    Ninna
    Odporúčam naštudovať minimálne postupy účtovania v JÚ
    To myslíš mňa? Čo som povedal zle?

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Samhain
    To myslíš mňa? Čo som povedal zle?
    Ty si nič nepovedal zle, to bola ešte reakcia na - dodogr. Že Ninna?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.