Zavrieť

Porady

Moze skola vyzadovat od studenta aby v ramci svojej odbornej praxe robil od 13.00 do 5.00 rano.

Dcera studuje na strednej skole hotelovy manazment. Skola ma 3 strediska restauracie v ktorych robi odbornu prax.Ma teraz tyzden prax a tyzden skolu. Na prax chodia na 7 hod rano alebo poobede. To je v poriadku. Je ale v poriadku mat prax aj cez statny sviatok ked by malo byt vsetko zatvorene. Na zaciatku roka mala uz naplanovanu prax aj v nocnych hodinach ked robili akciu pre firmu cca 300 ludi bolo tam 6 studentov a majster uz to bolo prilis lebo rano bola do 15 na praxi a vecer isla od 20 do 3.00 na akciu. Samozrejme zadarmo a musela si zaplatit taxik domov. Ale teraz jej naplanovali prax od 13.00 do 5.00 co si myslim ze na to nemaju pravo. Viete my pomoct
4 komentárov     zbaliť
ivka70 kolko rokov ma dcera?
Oliwa Koľko má dcéra rokov - 16, 18? sme písali súčasne...
Andrej Gajdosik Dcera ma 18 rokov a viem ze nocne moze robit ale zda sa mi neunostne aby robila odbornu prax 16 hodin. Keby boli rozdeleni tak, ze prva skupina 8 hodin a druha 8 hodin tak by som to este chapal.
veronikasad Informuj sa v škole, podmienky vykonu praxe by mali byť zakotvené v zmluve medzi školou a zamestnávateľom. Pytaj si ju k nahliadnutiu. Určite je v nej stanovený aj týždenný počet hodín, ktoré má študent odpracovať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Andrej Gajdosik Tu je ten problem ja zakonnik prace poznam ale tu ziak nieje v pracovnom pomere je v skole a chodi namiesto do skoly na odbornu prax. Je to len zmluva medzi skolou a odbornym strediskom.
    Oliwa Čo hovorí školský poriadok školy, ktorú dcéra navštevuje - ako je tam zadefinovaná odborná prax a jej trvanie počas školského roka? Mal by byť zverejnený aj na web stránke školy. Čo ostatní rodičia - im nevadí, že deti takto na príkaz "ponocujú"? Riešili ste to na "rodičovskom združení"? Obrátili ste sa na zriaďovateľa školy?
    Andrej Gajdosik Prave preto sa pytam pretoze to chcem ist riesit ale najskor som chcel nejake fakty skusenosti. Urcite si pozriem dokument od skoly ako prax maju zadefinovanu. Viem o tom ze na praxi by mali pracovat pod majstrom a ich praca by mala byt pomocna a nie produktivna ak taka je mala by by nejaka odmena do min. mzdy
      zbaliť

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Každá hotelovka si privyrába rôznymi akciami...počnúc recepciami a svadbami končiac.
    Ponocovanie tu ani tak nebude problém. Tento skôr vidím v tom odmeňovaní.

    Na jednej svadbe som bol tu.
    http://www.hotelakademia.sk/restauracia.html

    Moze skola vyzadovat od studenta aby v ramci svojej odbornej praxe robil od 13.00 do 5.00 rano.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.