Zavrieť

Porady

Aktualizácia Win 10

Už takmer 30 hodin mi na ntb vypisuje hlasenie: nevypinajte pc aktualizuje sa windows. Je to normalne? Mam pripojenie na optiku 1 Giga.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No pokiaľ si doteraz neaktualizoval - tak ťahá strašne veľa.
    Ale 30 hodín - to je aj na toto priveľa. Dúfam len, že ti to neťahá tú poslednú aktualizáciu Fall Creators. Alebo máš NB s Intelom... a ide o KB4056892.
    Pokiaľ vypneš - bude to bez aktualizácie a NB by sa mal tzv. opravovať. Potom by znova ponúkalo tú istú aktualizáciu.

    Ak by sa to vrátilo do stavu pred aktualizovaním - mohol by si zistiť, o akú aktualizáciu sa jedná (KB*******), stiahnuť si ju odtiaľ

    https://www.catalog.update.microsoft.com/Home.aspx
    a nainštalovať ručne,

    alebo obnoviť službu Windows Update príkazmi cez príkazový riadok (za každým príkazom ENTER):
    net stop bits
    net stop wuauserv

    potom
    net start bits
    net start wuauserv


    Tým by sa znova zapla služba WU a malo by znova vyhľadať aktualizáciu, ktorú by si (u Win10 sa dá len odložiť) povolil.

    PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

    posledný svojho druhu PotPalo
    Pokiaľ nieje žiadna disková aktivita, zrejme to môžeš natvrdo vypnúť a opäť zapnúť. Tiež ma takto štval notebook s aktualizáciou na pozadí, takmer sa na ňom nedalo pracovať, a trvalo to neúmerne dlho, ani na vypnutie nereagoval, tak som ho natvrdo vypol podržaním tlačidla napájania. Mňa nebude nejaký blbý software sr*ť. Po opätovnom zapnutí sa už správal normálne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.