Zavrieť

Porady

Zmena uctovneho programu

chcem sa opytat na vas nazor pri zmene uctovneho programu. Ak zmenim uctovny softver v priebehu roka, napr.: od 08/2006 musim vsetky uctovne pripady od 1.1. previest, resp. rucne zauctovat v novom programe? Alebo si mozem urobit uzavierku v starom programe a na zaklade zaciatocnych stavov v novom programe budem pokracovat a tuto zmenu uvediem v poznamkach na konci roka? Nie som si ista, ci druhym sposobom porusim zakon o uctovnictve, ked sa v nom presne nespecifikuje, ci musia byt v novom uct. programe vsetky uctovne zapisy uvedene. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    va1ke je offline (nepripojený) va1ke

    va1ke
    ja som tiež robila zmenu účtovného programu v priebehu roka a pani ktorá sa mi nový program inštalovala tak mi preklopila údajo zo starého programu do nového. skús sa opýtať či to nevie urobiť aj tebe.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Keby sa nedali preklopiť údaje zo starého programu do nového, kľudne môžeš urobiť mimoriadnu uzávierku. Konečné stavy účtov si nahodíš v novom programe ako počiatočné stavy a účtuješ ďalej. Zo starého programu samozrejme vytlač všety potrebné veci (hlavná kniha, účtovník denník, kniha záväzkov a pohľadávok, evidencia daňových dokladov atď...)
    A do poznámok k daňovému priznaniu uvedieš zmenu programu - vlastne dôvod mimoriadnej uzávierky.

    eop je offline (nepripojený) eop

    eop
    Ahojte, chcela som sa spýtať tiež ohľadom zmeny programu, ale od 1.1. Stačí, keď si nahodím počiatočné stavy účtov z minulého roku a pokračujem ďalej? Keď budem napr. uhrádzať bankou fa z minulého roku, nebudem to párovať (lebo nemám s čím), ale nahodím natvrdo iba 321/221 a napíšem úhrada fa ....
    Mám pravdu? Prosím o potvrdenie, lebo nie som si istá, či stačí takýto postup. Ďakujem.

    Zmena uctovneho programu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.