Zavrieť

Porady

Dohoda o vykonaní práce a stupne náročnosti práce

Dobrý deň,

mám cateringovú firmu a ľudí z drvivej väčšiny zamestnávam na dohodu o vykonaní práce. Mohli by ste mi poradiť,či sa na dohodu o vykonaní práce vzťahujú stupne náročnosti práce?

Čašník, keďže robí s peniazmi by mal byť v druhej, kategórii s koeficientom minimálnej mzdy 1,2, čo znamená 3,3€/hod. Vzťahuje sa teda koeficient aj na čašníka ak robí na dohodu o vykonaní práce? Musím dať do dohody o vykonaní práce na daný deň 3,3€/hod, alebo môžem dať minimálnu mzdu t.j. 2,75€?

Ďakujem za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Na dohody sa stupne náročnosti a minimálne mzdové nároky nevzťahujú. Iba minimálna mzda - hodinová je najmenej 2,759 € (2,75 je málo).
    Palcinko Ďakujem za odpoveď pani Motyčková, viete ma navigovať na odstavec v zákoníku práce, poprípade odkiaľ máte túto informáciu? Ďakujem
    Jana Motyčková Zo Zákonníka práce- nie je tam napísané (§223) že sa na to stupne náročnosti (§120) vzťahujú

    Dohoda o vykonaní práce a stupne náročnosti práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.