Zavrieť

Porady

Oprava výkazov v SP, ZP, DU

Dobrý deň, v 01/2017 a 02/2017 mám omylom vyčíslený vyšší nepeňažný príjem zamestanca o 8 €. DzP mu vychadza 0 €. Za tieto dva mesiace som poslala nespravne vykazy a odvody vyššie.Za ZP, SP aj DU podám opravné výkazy a za mesiac 12/2017 odvediem menšie odvody? Ďakujem.
Naposledy upravil MUŠKA : 30.01.18 at 13:23
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    El Cid je offline (nepripojený) El Cid

    El Cid
    Ja by som to cez riadny, možnosť 2., jednak je to nízka suma a ak bude súhlasiť, tak je to aj jednoduchšie

    Chybu spočívajúcu v nesprávne určenej základnej mzde, prémii, odmene, náhrade mzdy alebo inej zložky mzdy a pod. je možné opraviť:
    1. novým výpočtom čistej mzdy a zohľadnením opravy v súvisiacich dokladoch a výkazoch,
    2. alebo po dohode so zamestnancom zúčtovaním vzniknutého rozdielu v najbližšom termíne pre zúčtovanie miezd, pričom zúčtovaný rozdiel bude súčasťou hrubej mzdy, t. j. vymeriavacieho základu pre platenie preddavkov na zdravotné poistenie a poistného na sociálne poistenie a súčasťou zdaniteľného príjmu pre výpočet preddavku na daň z príjmu zo závislej činnosti v čase zúčtovania, resp. výplaty príjmu.

    SP:
    Zamestnávateľom poskytnuté peňažné plnenie tvoriace vymeriavací základ zamestnanca, ktoré mal zamestnávateľ zamestnancovi zúčtovať v predchádzajúcich obdobiach, a ktoré zamestnávateľ doúčtováva v aktuálnom rozhodujúcom období, vykazuje zamestnávateľ v riadnom výkaze poistného a príspevkov za príslušný kalendárny mesiac, v ktorom toto plnenie zamestnávateľ zúčtoval.

    Opravný výkaz poistného a príspevkov zamestnávateľ predkladá príslušnej pobočke iba v prípadoch omylu pri vypisovaní výkazu, napríklad

    vykáže omylom údaje z iného rozhodujúceho obdobia,
    prehodí číslice
    vynechá údaje
    uvedie nesprávne rodné číslo zamestnanca
    vykáže poistné z nesprávne určeného nižšieho vymeriavacieho základu.
    Ak zamestnávateľ vykáže nesprávne určený vyšší vymeriavací základ, údaje o vykázanom poistnom a vymeriavacom základe sa vysporiadajú prostredníctvom žiadosti o vrátenie poistného zaplateného bez právneho dôvodu.


    DÚ: Zamestnávateľ neopravuje pôvodný prehľad za mesiac, v ktorom bola daň (preddavok na daň) nesprávne zrazená, ale uvedenú opravu (skutočnosť) zahrnie do tlačiva Prehľad za mesiac, v ktorom opravu vykonal.

    Oprava výkazov v SP, ZP, DU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.