Zavrieť

Porady

Oplatia sa kredity v 12. triede?

Obraciam sa s prosbou o radu na učiteľov, ktorí majú 2 atestácie. V práci nás informovali o tom, že po novom nám už platia získané kredity na neurčito, resp. navždy. Teda tie, ktorých platnosť nevypršala do alebo v r. 2018.
Ja som svoje kredity použila ku obom atestáciám, ale uvažujem nad tým sa ešte vzdelávať, keďže sme dostali zaujímavé ponuky, ktoré by som vedela využiť v praxi. Čiže nejde mi len o samotné peniaze, chcem chvíle strávené pri ďalších a ďalších prácach aj seriózne využiť v práci s deťmi.
Kolegyňa si však myslí, že čo sa týka mzdy, ak máme druhú AT, príplatky za prípadne ďalšie kredity nám už výplatu nezvýšia, že je to teda strop a že kredity sú už nanič.
Prihlásila som na na také vzdelávanie a hodlám ho absolvovať, predsa ma len zaujíma, či má kolegyňa pravdu, lebo ja mám opačný názor.
Ďakujem za tie Vaše.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivuliatko je offline (nepripojený) ivuliatko

    medúza medzi čučoriedkami (Július Satinský: "ČUČORIEDKY = dievčatá od 15 do 25 rokov, MEDÚZY od 30 do 80 a po osemdesiatke sú STARÉ PRAŽENICE, ktoré majú obrovský zmysel pre humor a o svete si myslia svoje"). ...viac ivuliatko
    Príplatok funguje aj 12. triede, ale maximálne 12 % (za 60 kreditov). Ak má niekto 90, 120, 150... atď., za tieto sa ďalšie 6 % príplatky už nepriznávajú.
    milagros208 Čo sa týka mzdy, tak ako je uvedené vyššie, aj v 12. triede sa vypláca kreditový príplatok max. vo výške 12%, čo je 60 kreditov. Pri terajšej výške platnej tarify v 12. triede je kreditový príplatok vo výške 57€ pri 6% a 114€ pri 12%. A každý mesiac 114€ navyše nie je málo.
    Sylviaa Iste, súhlasím. Ďakujem pekne za usmernenie.

    Oplatia sa kredity v 12. triede?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.