Zavrieť

Porady

Zníženie daňového základu o zaplatené úroky

V roku 2017 som predala byt a kedze predajna cena je vyssia ako kupna, platim dan (vlastnila som menej ako 5 rokov). Danovy zaklad si chcem znizit o uroky hypo uveru, ktore som zaplatila..len neviem za ake presne obdobie mozem...od podpisu kupno-predajnej zmluvy alebo az od povolenia vkladu? Dakujem.
vicktor Skus zrekapitulovat historiu / postupnost ukonov.
Ved banka nevyplati peniaze predavajucemu len tak na nejaku zmluvu, ale az po zavkladovani vlastnictva a zalozneho prava.
meezin Pri podpise kupno-predajnej zmluvy som uz uver splacala, prenasala som si ho z inej nehnutelnosti. Povodne to bola hypoteka pre mladych, ktora uz bola splacana viac ako 5 rokov, takze v tom case uz mi prispevok vyplacany nebol.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    A si si istá, že je možné znížiť ZD o tieto úroky?
    Uvádzam následovné:

    Nárok na daňový bonus na zaplatené úroky nie je, ak daňovník má poskytnutý úver na základe zmluvy o hypotekárnom úvere, na ktorú si uplatňuje štátny príspevok alebo štátny príspevok pre mladých.

    Netýka sa to aj Teba?
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka a prečo sem dávaš daňový bonus? čo má spoločné uplatnenie výdavkov s nárokom na daňový bonus na deti?
    mondes A odkiaľ si zobrala, že píšem o daňovom bonuse na detí? Ja píšem o daňovom bonuse na zaplatené úroky. No neviem s istotou, či sa to týka aj jej, záleží aký úver má poskytnutý. Pozri tu:

    http://www.porada.sk/t303283-zmeny-v...-r-2018-a.html
    meezin Myslim, ze sa ma to netyka, v case kupy nehnutelnosti a pocas trvania vlastnictva mi uz nebol vyplacany statny prispevok pre mladych.
    Mila123 Mondes, toto platí od 01 01 2018.........
      zbaliť

    Zníženie daňového základu o zaplatené úroky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.