Zavrieť

Porady

absencia prerokovania s odbormi

Dobrý večer, prosim Vas vedeli by ste mi niekto poradit. so zamestnancom sme uzavreli dohodu o nahrade škody, nesplnili sme si však povinnosť prerokovat náhradu škody s odbormi. vedel by mi niekto poradit, ake sankcie a od akeho organu nam hrozia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Žiadne priame sankcie od Inšpektorátu práce nehrozia.

    Takáto zmluva je totiž neplatná a hľadí sa na ňu, že neexistuje. Tj. Inšpektorát práce sa ňou ani len nebude zaoberať.

    Na základe takejto zmluvy nie je povinný zamestnanec škodu nahradiť. Ak ste od zamestnanca prijali náhradu škody, alebo mu túto strhli zo mzdy alebo inej príjmovej zložky, ste povinní mu celú túto sumu vrátiť, nakoľko ide z Vašej strany o bezdôvodné obohatenie, nakoľko právny titul na prijatie plnenia neexistuje.
    Ivet 16 dakujem pekne za nazor, v zmysle zakonnika prace nesplnenie podmienky prerokovania so zastupcami zamestnancov sposobi neplatnost pravneho ukonu len v pripade ak je to vyslovene uvedene, co v par 191 ods. 4 nie je to znamena ze platny ukon je platny
    profesional To nie je správny výklad. Sú druhy povinností pri ktorých sa pre neplatnosť musí toto uvádzať v zákone a sú také, pre ktoré nie. Akonáhle ide o kontraktačný úkon, platí zásada, že nesplnenie zákonnej podmienky, ktorej splnenie zákon prepisuje ako predpoklad vzniku kontraktu, ide o neplatný kontrakt. Treba naštudovať základy práva..

    absencia prerokovania s odbormi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.