Zavrieť

Porady

Zvýšenie invalidného dôchodku

Som na invalidnom dôchodku ( invalidita viac ako 70%) a chcela by som sa zamestnať. Môžem neskôr požiadať o zvýšenie dôchodku ak zamestnávateľ nebude odvádzať za mňa odvody alebo je to možné iba ak bude odvádzať rovnaké odvody ako za "zdravého" zamestnanca, a teda ho nemám informovať o mojej invalidite. Veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    mala by si si pozrieť do zákona, ako sa ID vlastne počíta. Zamestnanie a odvody po priznaní ID už na výšku ID nemajú vplyv. (roky už máš započítané) .
    Ak budeš mať dobrý príjem v práci - tak ten ti môže pomôcť k zvýšeniu tvojho starobného dôchodku
    A ešte doplním - že zamestnávateľ musí odvádzať odvody - presne podľa zákona o SP a ZP
    Drea9 ďakujem za odpoveď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Pri invalidite nad 70 % ide o tzv. plný invalidný dôchodok. Vyššie percento nemá vplyv na výšku dôchodku.

    Zamestnanec je povinný pri nástupe do zamestnania oznámiť zamestnávatelovi, že je poberatelom invalidného dôchodku (výšku dôchodku oznamovať nemusí). Zamestnávatel za neho platí znížené odvody do zdravotnej poisťovne ...
    Naposledy upravil veronikasad : 27.02.18 at 14:44
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Drea9 ale dôchodok sa vypočítava z počtu odpracovaných rokov, a teda keď budem pracovať tak mi ho logicky neskôr zvýšiť musia
    Mila123 nemusia, pretože napr. ID bude vyšší ako SD

    http://www.socpoist.sk/aktuality-ak-...u/48411s61556c
    Drea9 vďaka
    jslancik *zamestnanec je povinný...
    veronikasad Opravila som
      zbaliť

    Zvýšenie invalidného dôchodku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.