Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No logicky! PN sa počíta na pracovné dni, alebo na kalendárne dni? Takže ak konči PN v pondelok - tak v So a Ne si ešte na PN!!
    Alebo si myslíš, že aj nemoc má víkendy?

    15 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Misicka90 Lebo na PN je pisane praceschopny od 12.2. Takze ked do prace nechodim cez vikend, tak je podla mna logicke, ze cez vikend uz nemusim dodrzovat liecbu.
    Tweety Zle si to vysvetľuješ.
    Misicka90 Dakujem za odpoved. A aky ma byt datum napisany, ked v piatok mas byt este doma, ale v sobotu uz potrebujes ist nieco vybavovat? Ked na PN je len kolonka praceschopny od.
    Tweety Ak by si už bola v sobotu zdravá, bolo by uvedené, práceschopný 10.2. To ale nemáš. Platí teda aj moja odpoveď.
    veronikasad Práceschopný od 10.2, Prídeš ale o dva dni plateného nemocenského
    Misicka90 Ale to znamena, ze toho 10.2. by si musela ist do prace.
    veronikasad pokial cez víkend pracuje, ano. Ak má volné víkendy, tak je to v poriadku.
    Misicka90 PN mam len od tohto pondelka, takze nemocenske cez vikend nedostanem.
    Tweety Áno, ak má zmenu,ide do práce, ak nie, môže si cez víkend robiť čo chce. Nemocenské nedostaneš vôbec, ak si zamestnaná, dostaneš od zam-ľa náhradu príjmu za 7 dní.
    veronikasad Ak máš praceschopný od 12.2, nemocenské za víkend dostaneš, vypláca sa za kalendárne dni, nie pracovné. Preto cez víkend musíš eše dodržiavať liečebný režim.
    veronikasad Tweety, kde je začiatok PN, keď píšeš o náhrade príjmu a 7 kal.dňoch?
    Tweety Veď píše, že je PN od tohto pondelka.
    veronikasad ďakujem, prehliadla som ...
    Misicka90 Dakujem za odpovede.
    vicktor Budes sa cez vikend povalovat a dostanes za to zaplatene.
    Aha, nedostanes...
    Cital som dalej a docital sa podstatnu informaciu ktora chybala v zadani a vsetko je inak.
    Pochybujem ze cesky zamestnavatel a ceska poistovna podniknu cestu na SK aby ta nacapali ked nedojde k zneuzitiu fondov.
      zbaliť

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    kde budeš, je to len tvoja vec. v podstate nič nemusíš - iba zomrieť (ako sa vraví)
    Ale ak máš na tlačive napísané, že si práceschopná od 12.2. - tak 10.2 a 11.2. si práceneschopná - aj so všetkým, čo k tomu prináleží (dodržiavanie LR). a máš to aj zaplatené
    ak si chcela skončiť skôr - tak si mohla povedať lekárke - ale by si to potom nemala zaplatené (ve´d ti len dobre chcela!)
    Naposledy upravil Katy a R : 08.02.18 at 18:16
    11 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Misicka90 Ja som PN od tohto pondelka, takze zaplatene nebude.
    Katy a R vieš čo, pozri zákon - a nepíš blbosti! a aj ostatní ti to už jasne napísali!
    veronikasad Ešte raz, ak máš práceschopný od 12.2, budeš mať zaplatených 7 kal.dní, teda aj víkend. Je potrebné dodržiavať liečebný režim aj cez víkend, aj keď nepracuješ. Náhrada príjmu sa vypláca za kalendárne dni, rovnako ako nemocenské.
    Misicka90 Nepisem blbosti. Som zamestnana v Cechach, ale byvam na Slovensku. Tam sa nevyplaca nahrada mzdy cez vikend, len za pracovne dni.
    Tweety Mala si lekárovi povedať nech ti DPN ukončí piatkom.
    Misicka90 Nabuduce budem chytrejsia. Bola som PN prvy krat.
    veronikasad Prečo si to nenapísala do zadania témy ?
    Katy a R misicka - nabudúce napíš poriadne - darmo ti vysvetľujeme podľa našich zákonov - keď ty si ČR . zbytočná strata času. tak aspoň sa spýtam - v ČR v minulosti neplatil zamestnávateľ prvé tri dni NM vôbec - už to zrušili? (to by si dostala len za 2 dni?) - nuž nie je to ktoviečo ☻
    Misicka90 Nabuduce sa polepsim.
    Zamestnavetel plati az od 4. dna. Ano, len za 2 dostanem zaplatene.
    ivka70 katy nezrusili to, prve 3 dni je 0%, ale myslim, ze zvysok je na kalendarne dni ako u nas
    Misicka90 Ako nahrada mzdy sa beru len pracovne dni, nie kalendarne ako u nas.
      zbaliť

    Ak mam ukoncenie PN od pondelka, tak mam vikend volny alebo musim byt doma?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.