Zavrieť

Porady

Cestujeme vlakom

Chcete si zacestovať vláčikom? Tak do toho, ak máte pevné nervy a more času! Nezabudnite sa vyzbrojiť ešte pred cestou k okienku na stanici dostatkom jedla, pitia a možno aj deky, ak si budete chcieť na stanici "schrupnúť".

Železnice majú nový soft. Prvé, čo zistíte, že cez internet nezarezervujete nič a ani pri okienku nemôžte platiť kartou. Postavíte sa do radu ako druhý v poradí a máte dojem, že človek pred vami cestuje najmenej do Bolívie, keď ani po 3/4 hodine nemá v ruke cestovný lístok. Asi mu hľadajú najlepšie spoje , prípoje, ceny a čo ja viem, čo ešte.....Konečne ste na rade vy. Žiada sa vám nijak náročný lístok - iba jediné lôžko (vo vlaku, nie na stanici). Človek za okienkom zadá vaše požiadavky a ani po polhodinovom snažení sa mu systém nevydá lístok s označením vášho miesta. Nasleduje telefonát majiteľovi a tvorcovi nového systému....na základe neho ofotia váš lístok mobilom a odoslanie fota, ospravedlnenie človeka za okienkom, vypýtanie si čísla vášho telefónu. Opýtate sa: to si potom doma dopíšem miesto? Niééé, omyl!.......zavolajú vám, až systém bude schopný s prepáčením "vypľuť" riadne označený lístok. Oj, aká to úúúúúľava , môžem ísť konečne domov alebo do krčmy. Ešteže mám na túto stanicu 10 minút od bydliska a nie som z dedinky vzdialenej 150 km.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Paula na to musí mať človek v dnešnej dobe pevné nervy ...........
    Naposledy upravil Zita5 : 05.08.06 at 11:33

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    Paula
    Chcete si zacestovať vláčikom? Tak do toho, ak máte pevné nervy a more času! Nezabudnite sa vyzbrojiť ešte pred cestou k okienku na stanici dostatkom jedla, pitia a možno aj deky, ak si budete chcieť na stanici "schrupnúť".
    Paula, úplne s Tebou súhlasím, vo štvrtok som cestovala vlakom z BA a bol to zážitok. Tiež som mala najskôr pocit, že tá pani predo mnou cestuje do Brazílie a nakoniec som aj ja stála pred okienkom skoro 15 minút. Jeden pán za mnou skoro zinfarktoval.

    Neviem si predstaviť , čo sa tam dialo v piatok, keď klasicky veľa ľudí cestuje mimo BA.

    dana

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Prvý príspevok som písala čerstvo po skúsenosti (11:30), zavolali mi o 16:00, že si láskavo môžem prísť nakúpiť Aj pešo by jeden do cieľa a zadarmiko za ten čas pomaly zašiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.