Zavrieť

Porady

Mám nárok na vrátenie daní, ak som bola PN následne MD?

Dobrý deň, chcela by som poprosiť o info. Bola som PN od januára min. roku, od augusta na MD. Má manžel alebo ja nárok zažiadať si o vrátenie daní za mňa? Akou cestou, kam sa obrátiť?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Manžel požiada zam-lľa o RZD alebo podá DP a v ňom uplatní NČZD na teba ako manželku. Ale len za mesiace na MD. Tvojím vlastným príjmom na jej uplatnenie bude tvoj príjem, teda nemocenské, materské, prípadne iný príjem. Uplatní si teda len rozdiel z výpočtu. (3803,33-príjmy):12x počet mesiacov na MD(počnúc mesiacom narodenia dieťaťa). Ak bola splnená táto podmienka už 1.8., potom sa počíta aj tento mesiac, inak nie.
    Naposledy upravil Tweety : 12.02.18 at 11:33
    aktak52 ďakujem!
    veronikasad NCZD si môže uplatniť až od narodenia dieťaťa ...

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    to nemôžme vedieť z tohto zadania - ale spraviť si DP, alebo požiadať o RZD do 15.2. môžete obidvaja. Podľa konkrétnych údajov - ak bude preplatok - daň vrátia.
    len či si vôbec platila nejakú daň?
    Ak si budete robiť sami DP - tak treba postupovať podľa poučenia (je to tam pekne vysvetlené)
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    aktak52 zamestnavatel bude robit rocne zuctovanie aj mne aj muzovi, dnes ideme poziadat, tak uvidime
    Katy a R no tak len zrátaj príjem manželky (všetko, aj z práce, aj materské, nemocenské ..a neviem, čo ešte si mala (za celý rok 2017) - a túto sumu uvedie manžel v žiadosti o RZD. A svojím podpisom potvrdí správnosť údajov!!
    aktak52 dakujem, myslela som, ze je to vacsia veda, tak som si nebola ista
    Katy a R ale obávam sa, že ten tvoj príjem bude dosť vysoký ? a ešte len asi za 3-4 mesiacemôžeš uplatniť pomernú časť. Výjde ti príjem menej, ako 3800? - ktoviečo asi manžel nezíska, aj keď každé euro sa počíta.
    na upresnenie - ID náhodou nie si?
      zbaliť

    Mám nárok na vrátenie daní, ak som bola PN následne MD?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.