Zavrieť

Porady

Ako zatepliť podkrovie

Dobrý den.Ako by som zateplil podkrovie a zároveň utesnil strechu?
Strecha je zakrytá hliníkovým plechom.No keď to pred rokmi majstri v úvodzovkách robili urobili to zle.Strecha na niektorých miestách zateká.Už sa to robilo zatieralo klampiarskym silikónom.Klince sa doťahovali no niekde stále zateká čo s tím?Chcel by som tiež podkrovie zatepliť.Ako postupovať keďže tam nie je parozábrana?Prosím poraďte mi
Naposledy upravil majko 15 : 12.02.18 at 10:03
IMG_20151008_121447.jpg  
IMG_20151008_121500.jpg  
IMG_20151008_121649.jpg  
IMG_20151008_121832.jpg  
IMG_20151008_121844.jpg  

1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

    Strojár lubko6394
    Najskôr vymeň resp.oprav poriadne strechu. Ak strecha nebude v poriadku tak Ti zničí jednak zateplenie, neskôr podkrovie a možno postúpi aj ďalej.

    bodliak je offline (nepripojený) bodliak

    bodliak
    Problém Alukrytu (tuším pod takýmto názvom sa to vtedy predávalo), je v 99% prípadov v remeselnom prevedení pokládky. Hlinník by bol super, prakticky nezničiteľný, ale ukotvenie, použité klince (mali by byť hliníkové - ale tie nedržia), plastové podložky - praskajú a vypadávajú, ... Príliš veľa miest, kde sa robili chyby.

    Pokiaľ zateká, musí sa to spraviť znova. A ak to dáš dole, pôvodný plech už asi nepoužiješ. :-(

    Vhodné by bolo, aby pod plechom bolo:
    zdravé impregnované drevo, poistná hydroizolácia (paropriepustná fólia), plný záklop, vhodná tepelná izolácia, parozábrana kvalitne napojená na povrchy a vnútorný obklad podľa výberu (sadrokarton, drevo, a iné).


    Pozerám, že máš strešné laty priamo na krokvách, bez kontry, nevetralo by sa to, kondenz by namáčal laty... Ak chceš zobytniť podkrovie, je to na komplet novú strechu.
    majko 15 No presne plech je uchytený hliníkovými klincami s podložkami.
    To ako že ked by som chcel zobytniť podkrovie mal by som tam dat komplet aj krokvy nové ?Ano plech je priamo na latách a laty su na krokvách.
    bodliak Keď to rozoberieš, bude sa to dať znova použiť? Udrží existujúce drevo hmotnosť toho, čo na to naložíš?

    Ako zatepliť podkrovie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.