Zavrieť

Porady

Zrazila som cyklistu, co bude dalej

Ahojte. Som sofer bez nehody uz 40 rokov. Pocas husteho snezenia som isla v obci na hlavnu cestu, pozrela som dolava doprava, rozbehla sa dolava a zrazu som mala na kapote holku cyklistku v sivom obleceni. Boli tam svedkovia, zavolali sme hned zdravotnikov aj policajtov. Dievca neskoncilo v nemocnici ale doma. Jej mama mi odmerane povedala ze je poistovacka a vypytala si udaje mojej poistky. Co dalej? Mam narok na nahliadnutie do zapisnice? Bola som v soku, neviem co som podpisala na mieste. Na aute mam narazeny naraznik, ale cert to ber, hlavne nech holka je ok. Velmi ma to mrzi, sla som pomaly, bola zla viditelnost, asi slepy uhol alebo co. Idem zajtra na policajnu stanicu. Co ma caka? Potrebujem pravnika? Dik za rady vopred. Alkohol samozrejme negativny, vodicak mi nechali a pokutu mi nedali.
3 komentárov     zbaliť
buchač Aj napriek tomu, že mladá mala prednosť...mala si vziať z auta výstražný trojuholník a vytrieskať :
- dievku po riti, že počas zimy (a o snežení ani nevravím) sa na bicykli von nechodí
- mater vylátať po hlave, keď je sprostá...a nech uzatvorí poriadnu zmluvu na svoju dcéru
lujza.j Kolko malo to decko.rokov...mater na socialku...ze decko sa bajkuje hustom snehovaní....ludia su divni..
Ing. Ľubomír Janoška Mimochodom, ak nehodu zavinila cyklistka, tak by mamička poisťováčka mohla z poistenia domácnosti vyplatiť škodu spôsobenú pri jazde na bicykli (ak je to staršia poistka, dnes to už poisťovne nerobia).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Máš uzavreté PZP - takže je to aj na takéto účely (pozri VVP svojej PZP)

    "Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla zabezpečuje úhradu škody na zdraví a majetku, ktorú vodič spôsobí svojim vozidlom inému účastníkovi nehody. Keďže povinné zmluvné poistenie kryje iba zodpovednosť za škody spôsobené iným subjektom.... "

    počkaj, ako to u policajtov dopadne -
    Juliet86 a mate nejaku skusenost ci je to ok spisat vypoved bez pravnika alebo radsej s pravnikom???
    Katy a R ja si myslím, že ti právnika netreba - jednoducho opíš, ako sa to naozaj stalo... kto vlastne má najväčší podiel viny (ozaj neviem, prečo v takom počasí jej dovolia chodiť na bicykli)
    - ale nikdy som nebola v takej situácii - tak to len teoreticky
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    hanelie právnika zatiaľ nepotrebujete, až podľa toho, z čoho vás obvinia ( ak vôbec )
    áno máte právo nahliadať do zápisnice a odporúčam živo sa zaujímať o ďalší postup a zároveň aj o priebeh zranenia dievčiny zápis o nehode čím skôr nahlásiť vo vašej poisťovni, kde máte uzatvorené PZP (
    hanelie to je čudné, že išla domov - minimálne aspoň na vyšetrenia či nemá niečo narazené, zlomené ( rebrá sú potvory, tie človek hneď nezbadá, že sú zlomené )
    vicktor nezbada???
    Na lyzovacke ma zrazil "zjazdar". Dve rebra. Bolelo to ako SVINA!
    ...ze nezbada...
    Juliet86 tak zevraj sla sanitkou na rontgen, kde nic nenasli a potom domov. neostala na pozorovani.
    a nevies nahodou ake podklady potrebujeme na nahlasenie v poistovni? rodicia poskodenej nase vsetky udaje maju, zrejme to nahlasia, a poistovna to potom sparuje?
    Juliet86 zle som sa vyjadrila, isla na vysetrenia, nemala nic zlomene a odtial sla domov
      zbaliť

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    Zisti si, čo je v policajnej zápisnici a lekárskej správe od zdravotníkov ohľadne "odchodu po vlastných" a celkového stavu zrazenej dievčiny. V takýchto prípadoch sa "rado" po čase rieši, že dievča malo v noci, ráno či neskôr také a také bolesti a museli ju odviesť do nemocnice a pod.. Preto si dobre skontroluj, čo je napísané v policajnej a lekárskej správe. Ak je matka poisťováčka, budú jej "dobre" radiť, aby vytrieskala z nehody pre dcéru majetok . Nechcem ťa strašiť, no rátaj aj s takým priebehom....Koľko malo dievča rokov si nám nenapísala.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Juliet86 mala 17 rokov. tohto presne sa bojim co opisujes.... to napadlo aj mna... tak ale aj tieto veci by mala pokryt poistka, nie? zevraj ju sanitka zobrala na vysetrenia a potom sla domov, lebo ze nic vazne nenasli, ale to presne rodicia povedali, ze no ale uvidime ci este sa nieco neukaze.... ja neviem, mam volat rodicom?? dokedy je lekarska sprava prilozena k spisu? ach jaj.... bude to u policajtov?
    buchač Rodičov zavolaj bezpodmienečne...
    Dôvody sú jasné.
    mareko ...veru tak no a ísť k dopravákom zistiť, čo sa dá.
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam
    hanelie nič popredu neplatiť,(náhrada škody, bolestné ap) lebo poisťovňa môže toto plnenie odmietnúť ( podľa zákona o pzp má na to právo )

    Zrazila som cyklistu, co bude dalej

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.