Zavrieť

Porady

glazura na vanu

mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. bylinka aj so segrou
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    smlatované vane sú už v podstate prežitkom, prečo si nekúpite akrylátovú? obyčajné sú už za cenu glazúry, cca 2,500 Sk a údržba je veľmi praktická

    bylinka je offline (nepripojený) bylinka

    bylinka
    diki za nazor.o novej vani neuvazujeme preto, lebo by bolo treba zhanat aj majstra a to uz je zas problem... a system vana do vane stoji 6 800.- takze " babo rad" ...co s tym ? s pozdravom i nadalej ..

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ked sme prerabali dom, tiez sme uvazovali o akrylatovej vani, ale odbornik povedal, ze sa v nej bezpecne mozu kupat len ludia do 100 kg, pod tazsimi ludmi moze prasknut.
    S obnovou glazury nemam skusenost, ale chcela som sa vyjadrit k akrylatovej vani.
    babenko1
    smlatované vane sú už v podstate prežitkom, prečo si nekúpite akrylátovú? obyčajné sú už za cenu glazúry, cca 2,500 Sk a údržba je veľmi praktická

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    údržba je veľmi praktická[/quote]

    Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.

    Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

    Zuziana
    DanielaSĽ
    údržba je veľmi praktická
    Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.[/quote]

    Tiež mám podobnú skúsenosť. Jeden škrabanec od neviemčoho a dva ďobkance tiež neviem od čoho... nikto sa k tomu nepriznáva

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    DanielaSĽ
    Praktická je dovtedy , kým je nová a človek nič v byte neprerába. My sme robili vlastné kúrenie a je po praktickej údržbe, vaňa je zničená a ja neviem tiež čo s ňou. Navyše v drogérii mi okrem Jar, Pur nič nevedia na ňu odporučiť.
    preboha.. a čo ste v nej robili? ja používam na umývanie tekutý cif...

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    babenko1
    preboha.. a čo ste v nej robili?...
    O tom sa možno pred 22.00 smie iba pískať
    Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo?

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    endrju
    Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo?
    tak tak tak

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    endrju
    O tom sa možno pred 22.00 smie iba pískať
    Alebo si v horúčavách bol zaplávať v tej vani Danielin zajo?
    Ani veru neplával...ani sa na pekáči nepiekol....

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    bylinka
    mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. bylinka aj so segrou
    Nemám síce žiadne skúsenosti s glazúrovaním vane, ale z toho, čo si tu uviedla, zrejme by som zvolila tú možnosť za 1700.- a so zárukou.

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    bylinka
    mili poradaci. sestra chce renovovat vanu. nasli sme tri inzeraty na cenu 2000.- , zivotnost asi 7 rokov. obnnova trva tri hodiny, druhy 1400.-, tam aj odtiene. zivotnost zavisi od majitela. a treti 1700.-. odtiene viac. zaruka dva roky.robi sa dva dni . zivotnost 8-10rokov. ake mate skusenosti? vana je smaltovana, uz sa neda dobre umyt. znicena glazura. dakujeme za ochotu pomoct.. bylinka aj so segrou
    My sme tiež upravovali starú vaňu. Na niekoľkých miestach bola dokonca hrdzavá a na novú sme nechceli míňať peniaze. (To vieš, starý dom.) Nám smaltovali či dávali nový smalt (ako sa to povie? ). Trvalo to 2 dni po cca 2-3 hodinky. Ono to totiž 1. deň musel dávať dajakou kyselinou dole to staré a na ďalší deň to smaltoval. Nemohli sme tam púšťať vodu tuším 7 dní. Ale dlho a strašne to smrdelo. Takže trebalo niekoľko dní v kuse vetrať. Objavili sa tam dajaké "bodky", ale nie je to nebezpečne. V konečnom dôsledku sme spokojní.

    rudux je offline (nepripojený) rudux

    rudux
    Zazil som "repasovanu" vanu 2x a skusenosti mam nasledovne: jedna bola repasovana pred 4rokmi a je uz 2roky v stave horsom nez pred repasom. Druha sa robila pred dvoma rokmi a uz aj v otieni ruzovej /to robil niekto uz iny/ a ta zatial drzi...ale je to poznat, ze to nie je original...zaruka 8-10rokov je uplne mimo a neverim ze to dostanes na "certifikate" . Ber to tak, ze je to lacnejsi nez buranie a nahadzovanie novej vane, ale myslim si ze je to priamo umerne nakladov , ktore to do toho vlozis. Ja by som na tvojom mieste do toho siel, ale ak sa tam dajme tomu sprchuju 3osoby denne, mala by si pocitat, ze sa z "novej" vane budes tesit 3-4roky. A asi by som subjektivne preferoval moznost, kde to budu robit dlhsie... budes mat viacej casu ich este upozornit na nedostatky a snad je mensia pravdepodobnost, ze to odflaknu...
    Ahoj bylinka so segrou - vanu ste si uz dali zrenovovat? Pre ktoru firmu ste sa rozhodli? Ako to dopadlo? Vyzvedam preto lebo som sa nad tym tiez zamyslala ale ziadne inzeraty som nenasla..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.