Zavrieť

Porady

rozhodné obdobie pri PN

Dňa 31.10.2017 sme ukončili PP s pracovníčkou a následne sme 1.11 uzatvorili nový pracovný pomer s VZ 1400,- € Dňa 3.1.2018 jej začala PN. Podľa mojho názoru je rozhodné obdobie od 1.11.2017. Mám pravdu? Pretože SP jej dala rozhodné obdobie celý rok 2017.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    RO je r. 2017. Nové poistenie netrvalo 90 dní.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nemas pravdu.
    Jej novy PP netrval este 90 dni ..... a v predchadzajucom PP trvalo nemocenske poistenie viac ako 90 dni.

    po doplneni: (pozri prilozeny rozsudok)

    rozhodujúce obdobie na určenie vymeriavacieho základu sa u žalobkyne začalo dňom vzniku prvého pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi, ktorým sa založilo povinné nemocenské poistenie, a ktoré trvalo bez prerušenia až do dňa vzniku nároku na poskytnutie nemocenskej dávky....

    https://obcan.justice.sk/content/pub...8-d68fe35d88a7
    Naposledy upravil ivka70 : 13.02.18 at 13:11
    karpis Ach jaj poplietla som to skončila PP 30.9.2017 a nový začal 1.10.2017
    ivka70 rozhodujúce obdobie na určenie vymeriavacieho základu sa u žalobkyne začalo
    dňom vzniku prvého pracovného pomeru k tomu istému zamestnávateľovi, ktorým sa založilo povinné nemocenské poistenie, a ktoré trvalo bez prerušenia až do dňa vzniku nároku na poskytnutie nemocenskej dávky https://obcan.justice.sk/content/pub...8-d68fe35d88a7

    rozhodné obdobie pri PN

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.