Zavrieť

Porady

účtovné služby neuhradené- zohľadnenie v DPPO

Poprosím o poradenie, ak ja fakturujem účtovné služby za r.2017 a neboli zaplatené do konca r.2017, je to pripoč. položkou k základu dane voči sro kt. to fakturujem. Teda zápis 518/326.
Ak sro ktorú robím fakturuje účtovné služby za r.2017 v 1/2018 pre fyzickú osobu-tieto služby sú tiež nezaplatené do konca r.2017 tak ako sa to uvádza tejto sro-čke aké účtovanie použiť a tiež sa to pripočítava?
Neviem si to zaradiť ako to je správne.
Ďakujem veľmi pekne!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KloferHladny je offline (nepripojený) KloferHladny

    KloferHladny
    1. 518/326 je nedoručená faktúra za služby ktoré boli vykonané v roku 2017 ale fakturované až v roku 2018. Musíš analyzovať príslušný účet 518A a ak služby neboli zaplatené (a je jedno či máš 518/321 alebo 518/326), potom ich uvádzaš na riadku 140 DPPO. K tomu riadku si zostav svoju internú prílohu. Po úhrade v roku 2018 budú znižovať základ dane na riadku 270.
    2. Všetky účtovné služby ktoré fakturuje sro v roku 2017 sú výnosom roku 2017 a teda sú súčasťou základu dane.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem, ale ja som myslela opačný prípad, kedy to máme ako tržbu že sro fakturuje pre niekoho vypracovanie DP a ja tej sro to mám zaúčtovať do tržieb. Ako vtedy posudzujeme tento prípad a aj zápis 602/311 a aj keď to je neuhradené za r.2017 a fa je bola vyst. v r.2018 tak je to tržba v r.2018?
    KloferHladny Ak sa daňové robí v roku 2018, je to výnos roku 2018. A teda normálne 311/602 v roku 2018. U prijímateľa služby sa na to má tvoriť rezerva (nedaňová)
    maped ďakujem, môžem ešte tu rozšíriť otázku? Na r.140 DPPO sa uvádza aj neuhradené nájomné. Ja mám zvlášť fakturovanú spotrebu el. energie, teda aj tú pripočítam? Je účtovaná 502/321 a v naspl. roku dám do r.270?
    Ospravedlňujem sa, už som zadala aj samost otázku, snáď mi prepáčia. Jedná sa o r.140 a r. 270 v DPPO.
    Ďakujem veľmi pekne.
    KloferHladny Energie nie sú nájom
    maped no súvisia s nájomným kt. im poskytujú. iba ich samostatne fakturujú, tak ich radšej asi pripočítam, lebo som pozerala aj min. rok som to pripočítala. Pokazím s tým niečo? Ďakujem pekne.
      zbaliť

    účtovné služby neuhradené- zohľadnenie v DPPO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.