Zavrieť

Porady

Je možné urobiť prevod nehnuteľnosti,ak je nehnuteľnosťou ručený hypotekárny úver?

Nehnuteľnosť je vedená na mamu,chce nehnuteľnosť predať synovi , syn má ale hypotekárny úver , ručený predmetnou nehnuteľnosťou.
Naposledy upravil Dav : 25.06.18 at 05:57
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    občiansky zákonník
    § 151h
    (1) Pri prevode alebo prechode zálohu pôsobí záložné právo voči nadobúdateľovi zálohu, ak zmluva o zriadení záložného práva neurčuje, že záložca môže záloh alebo časť zálohu previesť bez zaťaženia záložným právom alebo ak tento zákon alebo osobitný zákon neustanovuje inak.
    (2) Na nadobúdateľa zálohu, voči ktorému pôsobí záložné právo, prechádzajú účinnosťou prevodu alebo prechodu všetky práva a povinnosti záložcu zo zmluvy o zriadení záložného práva. Nadobúdateľ zálohu, voči ktorému pôsobí záložné právo, je povinný strpieť výkon záložného práva a vzťahujú sa na neho práva a povinnosti záložcu.
    (3) ...
    https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20160701

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    So súhlasom banky možno. Inak by banka v zmysle obchodných podmienok spravidla mohla vyhlásiť predčasnú splatnosť celého úveru.

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Vidi sa mi to schodne, samozrejme treba pozriet do zmluvy ake podmienky banka popisala. Predpokladam ze nieco ako "len so suhlasom banky".
    Nevieme aky dlhy cas uplynul, kolko bolo splatene a ak je synov uver ruceny este niecim inym, mamin byt by sa mohol aj uvolnit.
    Syn ma cash alebo chce kupit na uver alebo byt kupi za babku?
    Inak na co syn pouzil hypotekarny uver?

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    my sme vlani takto "previedli" dom - banka sa vyjadrila, že nič netreba (záložné právo ostalo - nič sa nemenilo v tomto smere) .
    takže sme nič neriešili - len som to uviedla v tej kúpnej zmluve.
    samozrejme, treba si overiť v svojej banke
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Silvicka11 Dobrý den poradáci!
    Prosím Vás veľmi pekne o radu mi ako firma máme nehnutelnost ktorá je na firmu napísaná máme na tej nehnutelnosti úver teraz by sme to chceli prepísať na konateľa-fyzickú osobu čo všetko nám k tomu treba poradte prosím! dakujem veľmi pekne
    vicktor Opytat sa v banke ci bude suhlasit a za akych podmienok.
    Mária27 Pozri § 151h občianskeho zákonníka https://www.slov-lex.sk/pravne-predp...64/40/20160701
    Silvicka11 Ďakujem pekne
      zbaliť

    Je možné urobiť prevod nehnuteľnosti,ak je nehnuteľnosťou ručený hypotekárny úver?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.