Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    ZahradnikAmater
    Pracovisko EK/STK si môžeš vybrať kdekoľvek, nie len v mieste registrácie vozidla. Len ak auto neprešlo STK, tak je pre premávku nespôsobilé a treba ho previesť na podvozku. Po vlastnej ose na cestu nemôže. Teda môže, len je za to mastná pokuta
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Žabinka ale riadne sa mýliš.. ak vozidlo neprejde STK, dostane protokol s vyznačením dočasnej spôsobilosti, platí že po vykonaní nápravy/odstránení chýb uvedených v protokole, treba absolvovať opakovanú TK najneskôr do jedného mesiaca od zistenia chyby, a až keď nie je vozidlo pristavené na opakovanú kontrolu v tejto lehote, stáva sa nespôsobilé pre ďalšiu prevádzku.
    buchač Mastná pokuta je za prešvihnutie termínu...čiže aj za to, ak jeden nemá STK a nemá ten odklad.

    Minulý rok som fásol 165€ za prívesný vozík...síce som zaplatil len 110€, ale aj tak som íčoval jak pohan.
    ZahradnikAmater Žabinka, kedy si naposledy neprešla STK/EK že tak "múdro" píšeš?
    Žabinka napríklad včera? alebo minulý týžden? či pred dvomi? nie konkrétne ja, ale takí smelí zajkovia, čo si myslia že zjedli všetku múdrosť sveta.. a že ich auto musí prejsť STK, lebo je v poriadku.. ja sa tým živím.. a ty sa radšej živ svojimi rastlinkami a nemudruj do vecí o ktorých nemáš ani páru..
    misoft Žabík..... ťap-ťap-ťap.....
    vicktor Aj ja by som ju rad potapkal.
      zbaliť

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    STK, aj opakovanú, môžeš vykonať na ktorejkoľvek STK..
    725/2004 Z.z., §49 ods.6
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Môže, otázne je, či prejde....
    vicktor To moze, ale podla mna je v otazke nieco zamlcane - ci na druhykrat v inej STK bude platit znizenu cenu za opakovanu kontrolu alebo plnu.
    Žabinka pri opakovanej STK na hociktorom pracovisku sa kontrolujú iba chyby, zistené pri riadnej STK, a platí sa +/- polovica sumy riadnej STK.. závisí od pracoviska..
    ZahradnikAmater Zaujímavé, že keď som v januári neprešiel, tak po týždni to prebiehalo úplne inak, ako to tu popisuje táto "insiderka"
      zbaliť

    ak auto neprešlo kontrolou STK môže po odstránení nedostatkov pokračovať u iného poskytovateľa TK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.