Zavrieť

Porady

Mzdy za november, december, vystavené v januári

Dobrý deň,

pribudol mi zákazník, ktorý mal zamestnancov od novembra, ale keďže nevedel zohnať účtovníčku, neposielal výkazy do SP, ZP ani prehľad. V januári som mu vystavila mzdy za november a december.

Čo sa týka prehľadu na DÚ, aký dátum som mala dať v prehľade za mesiac 11 a 12 do riadku 1? Dátum vystavenia miezd, ktorý bol v januári, alebo 30.11., 31.12.?

Ďakujem za pomoc.

Poraďte prosím..
Naposledy upravil janka2121 : 27.02.18 at 17:26
7 komentárov     zbaliť
Mila123 kedy boli skutočne vyplatené mzdy?
janka2121 v januári
janka2121 prosím poradíte?
Mila123 jasne, urob výkazy do SP i ZP normálne, tak ako mali byť, budú zmeškané, čo už....
ale na DU urob prehľad tak (ešte dnes) za 01/2018, daj tam všetky mzdy, ktoré sa vyplácali v 2/2018, pretože pre DU platí, ak sa mzda nevyplácala, nemusí sa posielať prehľad, za oneskorené prehľady , za každý jeden dostaneš najmenej 30€ sankciu....ale keď boli mzdy vyplácané v 1/2018, boli to mzdy za starý rok, teda bude prehľad za 12/2017 s 30 € sankciou....
pre SP i ZP by sankcie za meškajúce MV by nemali byť (u nás nie sú, ak sa nám podarí nepodať).....
janka2121 teda prehľady za november a december pošlem nulové, akurát za januárový prehľad bude so všetkými sumami?
Mila123 za 11/2017 neposielaš, nemusíš....
za 12/2017 - výplata v 1/2018 (spolu s 11/2017) prehľad posielaš
za 1/2018 ešte dnes
janka2121 super, ďakujem za pomoc u nás majú 60€ sankcie za neskorý prehľad
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Mzdy za november, december, vystavené v januári

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.