Zavrieť

Porady

Nezdanený príjem z ČR

Ak som mala v roku 2017 príjem z Českej republiky, ktorý ma tam nebol zdanený, kde konkrétne do daňového priznania ho mám vyplniť?

Ďakujem
veronikasad Aký príjem? Zo zamestnania?
mmacisakova príjem z dohody
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Ak to bol príjem z dohody - je to príjem zo závislej činnosti a zrejme tam bola uplatnená odpočítateľná položka a preto tam bola daň .0. Na SVK tento príjem priznáš a poriešiš cez vyňatie teda z neho nezaplatíš na SVK daň
    10 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mmacisakova Mozete mi povedat aj kde to mam vpisat do danoveho priznania? Do ktorych riadkov? DAKUJEM
    veronikasad Prečítaj si poučenie na vyplnenie DP, pozorne jednotlivé riadky DP a skús vyplniť sama, skontrolujeme. Nevyplnujes ručne. Použi elektronické tlačivo na stránke finančnej správy.
    mmacisakova Čítala som si, aj som si to predbezne vyplnila, ale nesedi mi to. Pise tam, ze nezdaneny prijem zo zahranicia sa ma vpisat do IX. oddielu, ale mne tam potom vychadza velka dan na uhradu, co je hlupost, lebo bol to velmi nizky prijem, len par 100€..viem vam to poslat a skontrolujete mi to?
    Anik neviem či vyplňuješ A, alebo B typ DP pri A ten vyňatý príjem dáš do r. 48 - je to hr. príjem očistený od odvodov zo zahraničia a až potom vyplňuješ oddiel IX.
    mmacisakova Vypĺňam typ A...áno, dala som to do r.48 a aj tak mi tam vychádza velka dan na uhradu, co nechapem. Staci to teda dat do riadku 48 a naslede oddiel IX? Ďakujem
    Jarka 1 A nezabudla si prepočítať české kačeny na eurá?
    mmacisakova zabudla som na odpoc. polozku na danovnika Teda v riadkoch 50-55 ten prijem z CR uz nemam udavat? Dakujem
    Jarka 1 Vypĺňaš tlačivo na stránke Finančnej správy cez elektronické formuláre?
    mmacisakova áno, vedel by mi to niekto skontrolovať? Ďakujem
    mmacisakova mna pri podpisani dohody upozornili, ze oni v CR za mna neplatia dan ani odvody, a ze z toho prijmu budem musiet zaplatit dan na Slovensku. Mam to potom uviest v riadkoch 51-55? Ďakujem
      zbaliť

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Moj nazor:
    Zmluva o zabraneni dvojiteho zdanenia medzi CR a SR hovori o zdaneni zapoctom, pricom aj je pre danovnika vyhodnejsie pouzit vynatie, tak moze pouzit aj tuto metodu. Metodu vynatia mozes pozuit len vtedy, ak preukazes, ze tieto prijmy boli v zahranici zdanene.(Ak prijem bol zdaneny, len kvoli odpocitaniu nezdanitelnej ciastky ziadna dan nevysla, tak mozes pouzity vynatie).
    Kedze ty si dan z prijm uv CR neplatila, nemas aku dan vynat a musis pouzit metodu zapoctu a prepocitany prijem z CR zdanit na SK.

    Ak platenie dane nevies preukazat, tak pre prijem z CR vyplnas riadky 51-55 (a nevyplnas riadky 48-49).
    Prijem z CR zapocitas aj do hrubej mzdy (prepocitany na EUR), cize riadku 32 (a ak islo o dohodu, aj do riadku 32a).

    Dan, ktoru mas platit, ti to samozrejme navysi.

    https://www.etrend.sk/financie/prije...-priznani.html
    mmacisakova Tak som to aj urobila, super ďakujem
    Ludmilax Teda , ak je na "Potvrdení..." zo zahr. zaplatena dan 0,- musi danovnik pouzit metodu zapoctu?

    Nezdanený príjem z ČR

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.