Zavrieť

Porady

Čo s nadspotrebou PHL pri paušále 80%?

Prečítala som už toho veľa a nemôžem nikde nájsť čo mám urobiť a či vôbec mám rátať nadspotrebu PHL. S.r.o., auto v majetku, používa sa výlučne na podnikanie, ale do výdavkov dávame 80% z celkového nákupu PHL, aby sa nemusela písať kniha jázd.Keď som prerátala km podľa tachometra a bločky nákupu PHL vychádza mi spotreba PHL 8,5 lit na 100 km, ale v technickom preukaze má auto spotrebu 6,6 lit. na 100 km. Na finančnej správe píšu ....do výdavkov zahrňovať PHL vo výške 80% z celkového preukázaného nákupu PHL za príslušné obdobie primeraného počtu najazdených km podľa stavu tachometra na začiatku a na konci zdaň. obdobia. Čo znamená ten primeraný počet km? Mám v tomto prípade rátať nadspotrebu? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Pri 80% paušále za PHM, sa spotreba neprepočítava...

    Pri uplatňovaní výdavkov na spotrebované PHL na základe paušálnych výdavkov platí, že:
    - výdavky sa môžu uplatniť len do výšky 80% z celkového preukázateľného nákupu PHL za príslušné zdaňovacie obdobie primeraného počtu najazdených kilometrov podľa stavu tachometra na začiatku a na konci príslušného zdaňovacieho obdobia pre každé motorové vozidlo samostatne,
    - nie je povinnosť viesť knihu jázd a prepočítavať spotrebu PHL,
    - správca dane môže kontrolovať počet najazdených kilometrov a porovnať, či zodpovedá nákupu PHL, ktorý uviedol daňovník alebo môže skúmať počet najazdených kilometrov primerane k podnikateľským aktivitám daňovníka a porovnávať ho so spotrebou vykazovanou v minulých zdaňovacích obdobiach,
    - ak daňovník používa motorové vozidlo na podnikanie a aj na súkromné účely, výdavky vo forme 80% paušálu si uplatní len v takej výške, v akej využíva motorové vozidlo na podnikanie,
    - doklady, ktoré preukážu spotrebu PHL sú: doklady o nákupe PHL za príslušné zdaňovacie obdobie a stav tachometra
    na začiatku a na konci zdaňovacieho obdobia.

    jakubzemko je offline (nepripojený) jakubzemko

    jakubzemko
    Nie, 8,5 l je podľa môjho názoru primerané 25 l by bolo podľa môjho názoru neprimerané. Definíciu primeraného počtu nehľadajte, neexistuje.Nakolko neexistuje, môžete si ju stanoviť vnútorným predpisom. Napríklad auto dlhodobo vykazuje spotrebu 8,5 a to je primeraná spotreba.
    Naposledy upravil jakubzemko : 07.03.18 at 05:51

    Čo s nadspotrebou PHL pri paušále 80%?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.