Zavrieť

Porady

Splátkový kalendár od 02

Dobrý deň. Bola nám vystavená Kúpna zmluva na mobil od 02. Na tejto kúpnej zmluve máme uvedený Splátkový kalendár, pretože mobil sa vyplácal v hotovosti len čiastočne a zvyšná suma bola uhradená poukážkami. Sumu v hotnote tých poukážok teraz splátkovým kalendárom hradíme mesačne cez faktúru. Ako máme rozumieť tým splátkam a poukážkam. Ide o účelovú pôžičku alebo ako to máme zadefinovať?? Nejde o poskytnutie HOME CREDIT ako to niekedy 02 robievalo.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Onko je offline (nepripojený) Onko

    Onko
    Treba vychádzať zo znenia zmluvy, pokiaľ ste nepodpisovali nejakú úverovú zmluvu, tak nejde o úver či pôžičku. Bral by som to ako klasický záväzok voči dodávateľovi za ten mobil, pričom splatnosť je definovaná nejakým kalendárom. Pokiaľ chceme byť presní a účtovať aj o tých "poukážkach", tak tie by som účtoval ako ceniny, mobil bol kúpený čiastočne za tie ceniny a nákup cenín je cez záväzok, ktorý sa bude uhrádzať postupne.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Hyben Pavol No ja som to účtoval ako:
    1. Prijatá DF za mobil 501,343/321 = 81,67,16.33 a následne mínus - 501 = 72.00 cena poukážky čím mi vyšla suma na úhradu faktúry 26.00
    2. Úhrada faktúry 321/211
    3. V ostaných záväzkoch som zaúčtoval Kúpnu zmluvu na ktorej je splátkový kalendár ako 501/479 v sume 72.00
    4. Keď mi príde faktúra od 02 a je tam splátka za mobil, tak zaúčtujem ako 479/321
    V 02 mi povedali, že ide o splátkový predaj a nič viac .... V podstate som to riešil ako keď 02 poskytovalo splátky cez HOME CREDIT. Tak neviem ....
    Onko 501/321 - 81,67 - kúpa mobilu
    343/321 - 16,33 - dph za mobil
    213/479 - 72 - kúpa poukážky na splátky
    321/213 - 72 - použitie poukážky
    321/211 - 26 - úhrada zvyšku v hotovosti
    479/321 - ? - splátka vo faktúre
    Hyben Pavol Čiže ten splátkový kalendár, ktorý je súčasťou kúpno-predajnej zmluvy vôbec neriešite? Napr. zaúčtovaním do knihy ostatných záväzkov alebo ID predpis?
    Ďakujem.
    Hľadám- hľadám k tomu nejaký materiál ale zatiaľ nič....
    Onko Ale áno, to je ten tretí riadok - kúpa poukážky na splátky, tam vzniká ten dlhodobý záväzok, len nie je to kúpa materiálu, ako to máte vo svojom komentári, ale kúpa cenín. Vychádzam z toho, že píšete o nejakej "poukážke", to sa pokladá za ceninu, keďže tou poukážkou potom platíte.
    Hyben Pavol Hm .... A nemáte prosím aj k uvedenej problematike nejaký materiál o ktorý sa môžem oprieť? Ďakujem za ochotu, že mi venujete zo svojho času. S pozdravom.
      zbaliť

    Splátkový kalendár od 02

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.