Zavrieť

Porady

Príspevky na DDS - ako zistím či môžem ponížiť základ dane?

Nie som si istá, ale príspevky na DDS môžem uplatiť v max. sume 180 a IBA za zmluvy podpísané od roku 2014? Ak mám výpis z osob. účtu účastníka DDS a je tam dátum podpisu zmluvy 20.6.2012 nemá nárok na uplatnenie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ano.
    Nie, nemas - pokial teda nebol urobeny po roku 2014 dodatok so zmenou podmienok.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    ZuzanaA Ďakujem, takže ak mi nedonesú ten dodatok so zmenou tak nemôžem ponížiť základ dane. Platilo to tak, aj za rok 2016?
    ivka70 Platilo, nemusia ti nosit dodatok, sami su zodpovedni za to, ze ak si to uplania, tak narok skutocne vznikol.
    Ty to budes mat podpisane v ziadosti.
    Ale je dobre ich na to upozornit.
    ZuzanaA Ešte raz veľmi pekne ďakujem. Cením si tvoje odborné rady.
      zbaliť

    širi1 je offline (nepripojený) širi1

    širi1
    ja som to tiež riešila a po rade skusenejších som od konkretnych zamestnancov vypýtala potvrdenie ktoré im poistovne posielali spolu s výpisom (dostali to už pred pár týždnami a ako je už zvykom nečítali to ) to bude príloha aj k DP aj k RZD
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    rennka Takže keď je v potvrdení že majú nároka na tých 180 eur, tak si ich môžu uplatniť?
    ivka70 nie je to tak, mne napr. poslali potvrdenie spolu s upozornenim ,ze si ho mozem uplatnit len v pripade, ze na vypise mam cosi ... a na vypise bolo poznacene, ze aky typ zmluvy to je

    na druhej strane, mzdarka nema pravo ziadat od ludi , aby priniesli vypis zo svojho dochodcovskeho uctu ... a uz duplom to nesmie davat ako prilohu k RZD .... lebo ochrana osobnych udajov
    rennka zamestnavateľska zmluva bola podpísaná v r.2012, ale aktuálni zamestnanci majú účastnícke zmluvy podpísané v r.2014. Takže asi môžu, ano?
    ivka70 ano
    rennka Ďakujem
    širi1 zamestnanci nepriniesli výpis z účtu-to ma ako mzdárku nezaujíma; to je špeciálne potvrdenie na uplatnenie nezd.častí , ja to mám konkrétne z NN poist. a aj info mám od NN že tí ľudia čo sa ich to týka to dostali spoločne aj s výpisom
      zbaliť

    Príspevky na DDS - ako zistím či môžem ponížiť základ dane?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.