Zavrieť

Porady

Aku formu podnikania si vybrat ak som zamestnana na TPP

Dobry den,

rada by som sa prilezitostne venovala vyzdobe svadieb a potrebovala by som to zoficialnit. Podotykam ze by slo naozaj o prilezitostnu pracu ( cca 10 akcii do roka ) nakolko som zamestnana na TPP a zamestnavatel teda za mna odvadza vsetky odvody zo zakladu 1400 E/mesiac. Potrebovala by som poradit co je vhodnejsie ci zivnost, a ake su poistenia resp. ci je mozne si otvorit len DIC. Potrebujem to aj k tomu, aby som sa mohla registrovat na strankach zameeranych na svadby.

dakujem

Lenka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nie je mozne na takuto cinnost si "otvorit len DIC".
    Bud zivnost, co je asi idealne, za zalozenie zivnosti platis minimum a potom si mozes zvolit ZP nulove, prvy rok SP neplatis vobec a ZP doplatis podla rocneho zuctovania. Dalsie roky podla prijmu ....
    Dalsia moznost je sro, ale to mi pride kvoli 10 akciam za rok prilis komplikovane a drahe.
    Naposledy upravil ivka70 : 08.03.18 at 12:40

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Lenka - len na ujasnenie si vecí (troška osvety)
    Je úplne jedno, či budeš mať " len DIČ ", alebo budeš mať živnosť. V obidvoch prípadoch si SZČO - so všetkými povinnosťami. A na tú činnosť, čo si napísala treba živnosť.
    Popozeraj si základné veci - lebo ako SAMOSTATNE zárobkovo činná osoba budeš sama za všetko aj zodpovedná. (tu na porade nájdeš užitočné info)
    A netreba mať obavy - na začiatok len registrácia na DU a ZP (a spraví to ŽU za teba), preddavky nulové. A neskôr - podľa príjmu.
    Naposledy upravil Katy a R : 08.03.18 at 11:09

    Aku formu podnikania si vybrat ak som zamestnana na TPP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.